Dermatolog – najczęstsze schorzenia z którymi warto udać się do specjalisty

Kiedy udać się do dermatologa? Z jakimi schorzeniami? Jakiego dermatologa wybrać i czy wizyta u takiego specjalisty musi być stresująca? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym tekście.

W przypadku podejrzenia choroby skóry, włosów lub paznokci konieczna staje się wizyta i specjalisty. Nie zawsze jednak wiemy jakiego dermatologa wybrać i czym się kierować. Polecamy sprawdzonych specjalistów, którzy wykonują swoją profesję od wielu lat i mogą pochwalić się trafnie postawionymi diagnozami. Poniżej przedstawiamy ofertę Centrum Medycznego INTER – MED w Katowicach.

Centrum Medyczne INTER – MED funkcjonuje od 20 lat i świadczy usługi medyczne w takich dziedzinach jak: alergologia, dermatologia, chirurgia, ginekologia, gastrologia, kardiologia, laryngologia, okulistyka i inne. Jeśli chodzi o dermatologię to w omawianej placówce skupia się ona wokół rozpoznawania i leczenia chorób skóry, włosów i paznokci. Dermatolodzy lecza też choroby występujące na powierzchni skóry, w tym nowotwory. Do najczęstszych schorzeń zalicza się: choroby ropne, wirusowe, zakaźne, pasożytnicze i pęcherzowe.

Z jakimi schorzeniami należy udać się do dermatologa?
Większość ludzi wie, że do dermatologa należy udać się, kiedy pojawiają się problemy z włosami, skórą lub paznokciami. Nie oznacza to, że z każdą błahostką powinno się iść na wizytę, ale są sytuacje, kiedy jest ona wskazana, np. w przypadku młodych ludzi.
Znaczna część nastolatków ma obecnie stałe lub przejściowe problemy ze skórą. Jeśli trwają one dłuższy czas, są to wypryski, krosty, które dodatkowo pojawiają się na innych częściach ciała, takich jak plecy czy ramiona to odpowiedni moment, by udać się do dermatologa, ponieważ być może jest to trądzik.
Innym problemem, wymagającym konsultacji z lekarzem jest grzybica paznokci lub skóry. Niepokojące objawy to też sucha, łuszcząca się skóra, której towarzyszy swędzenie i pojawienie się wyprysków, mogące wskazywać na zmiany nowotworowe. Wówczas konieczna jest wizyta u specjalisty.
Na konsultacje z dermatologiem warto udać się także wtedy, gdy przeszkadza nam znamię lub brodawka, znajdująca się w widocznym miejscu.

Oferta Centrum Medycznego INTER – MED
Centrum Medyczne INTER – MED oferuje leczenie dermatologiczne w zakresie profesjonalnej opieki medycznej, wykonywania badań, zabiegów i udzielania specjalistycznych porad. Placówka dba o przyjazną i komfortową atmosferę w trakcie leczenia.
Lekarz dermatolog w Centrum Medycznym INTER – MED to osoba posiadająca kierunkowe wykształcenie oraz profesjonalne podejście do każdego pacjenta. Dzięki temu wizyta przebiega w przyjaznej atmosferze, bez stresu dla osoby chorej. Dlatego jeśli zauważysz u siebie objawy mogące wskazywać na konieczność wizyty u specjalisty – nie zwlekaj i odwiedź tę placówkę!

Wpis powstał we współpracy z Inter-med- Dermatolog Katowice

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.