8 powodów, dla których warto stosować czystek.

Czystek to nie wielki krzew uprawiany często w ogródkach jako roślina ozdobna. Ma on jednak niesamowite właściwości prozdrowotne, dlatego wykorzystywany jest ziołolecznictwie. Czystek jest bogatym źródłem przeciwutleniaczy, które neutralizują wolne rodniki. Dodatkowo wzmacnia odporność, zmniejsza poziom złego cholesterolu, działa antyalergicznie, zwalcza grzyby, pomaga w leczeniu stanów zapalnych.
To tylko niektóre z zalet czystka. Warto pić szklankę naparu dziennie, by już po miesiącu zobaczyć efekty w postaci zdrowych włosów. Na naszej grafice zawarliśmy tylko 8 powodów, dla których warto stosować czystek.
Pamiętajcie, że czystek można pić na dwa sposoby
– w postaci delikatnego naparu – wówczas parzymy go jak inne zioła. 1 łyżeczkę suszu zalewamy szklanką gorącej wody i parzymy 10 min. Pijemy codziennie.
– w postaci odwaru – 10g ziela zalewamy szklanką wody i gotujemy przez 10 min. Po czym studzimy, odcedzamy i w przypadku choroby możemy pić kilka razy dziennie. Taki odwar można również stosować do przemywania, okładów (np. na ugryzienia owadów).
Czystek kupicie w sklepie cosdlazdrowia.pl

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.