Aromaterapia – popraw sobie nastrój w naturalny sposób (Aromastick)

Zainteresowanie medycyną naturalną spowodowało wzrost zainteresowania aromaterapią. Aromaterapia to jedna z gałęzi medycyny alternatywnej, gdzie wykorzystuje się olejki eteryczne, czyli aromatyczne substancje pozyskiwane z różnorodnych części roślin. Co więcej współczesna medycyna udowadnia, że zmysł węchu jest niesamowity, a przedostający się do niego zapach wędruje włóknami nerwowymi wprost do tych części mózgu, które związane są z intuicją i emocjami. Substancje zapachowe więc mogą wpływać na równowagę chemiczną organizmu, na nastrój i samopoczucie człowieka.

Olejki eteryczne

Olejki te są wieloskładnikowymi mieszankami związków chemicznych biologicznie czynnych, które oddziaływają na naszą psychikę i nasz organizm, dostosowując się do jego zapotrzebowania. Działają jak zioła, kierunkowo, szybko i skutecznie.
Stosowane w aromaterapii olejki to dobry sposób na poprawę nastroju. Najczęściej wymienianą właściwością większości zapachów jest ich działanie odprężające, relaksacyjne, ale również niektóre z nich mają działanie pobudzające lub wzmacniające pamięć i koncentrację. Wiedza o ich dobroczynnym działaniu zdrowotny przetrwała po dziś dzień i mimo spektakularnego rozwoju medycyny nadal jest szeroko stosowana.

W sieci pojawił się obszerny artykuł Sylwii Witek o aromaterapii.

Jakie warzywa jeść surowe czy gotowane
Surowe czy gotowane – jakie warzywa spożywać?
Spożywanie warzyw to podstawa zbilansowanego odżywiania. Wiadomo jednak, że gotowanie, smażenie, a nawet           Z tego artykułu dowiesz się:...

Spośród najbardziej znanych metod aromaterapii wymienia się: masaż, kąpiele, inhalacje czy najnowocześniejsze odkrycie sztyfty do nosa AromaStick, które są swego rodzaju mieszanką olejków eterycznych posiadającą właściwości, które potrafią nasilać oddziaływanie zgodnie z konkretnymi wskazaniami.

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *