Aromaterapia – popraw sobie nastrój w naturalny sposób (Aromastick)


Zainteresowanie medycyną naturalną spowodowało wzrost zainteresowania aromaterapią. Aromaterapia to jedna z gałęzi medycyny alternatywnej, gdzie wykorzystuje się olejki eteryczne, czyli aromatyczne substancje pozyskiwane z różnorodnych części roślin. Co więcej współczesna medycyna udowadnia, że zmysł węchu jest niesamowity, a przedostający się do niego zapach wędruje włóknami nerwowymi wprost do tych części mózgu, które związane są z intuicją i emocjami. Substancje zapachowe więc mogą wpływać na równowagę chemiczną organizmu, na nastrój i samopoczucie człowieka.

Olejki eteryczne

Olejki te są wieloskładnikowymi mieszankami związków chemicznych biologicznie czynnych, które oddziaływają na naszą psychikę i nasz organizm, dostosowując się do jego zapotrzebowania. Działają jak zioła, kierunkowo, szybko i skutecznie.
Stosowane w aromaterapii olejki to dobry sposób na poprawę nastroju. Najczęściej wymienianą właściwością większości zapachów jest ich działanie odprężające, relaksacyjne, ale również niektóre z nich mają działanie pobudzające lub wzmacniające pamięć i koncentrację. Wiedza o ich dobroczynnym działaniu zdrowotny przetrwała po dziś dzień i mimo spektakularnego rozwoju medycyny nadal jest szeroko stosowana.

W sieci pojawił się obszerny artykuł Sylwii Witek o aromaterapii.

czerwona koniczyna
Czerwona koniczyna – naturalne wsparcie w okresie menopauzy
Menopauza to ciężki czas w życiu kobiety. Zmiany zachodz Czym jest czerwona koniczyna? Czerwona koniczyna kompleksowo wzmacnia Czerwona koniczyna pozwala wyeliminować z organizmu toksyny i zanieczyszczenia. Dzia Czerwona koniczyna a menopauza Okres menopauzy Czerwona koniczyna eliminuje również wiele innych objawów menopauzy, takich jak Czerwona koniczyna - skutki uboczne Istnieje przekonanie, że produkty W przypadku czerwonej koniczyny jest zupełnie inaczej. Naturalny skład jest Jak stosować czerwoną koniczynę? Czerwona koniczyna ma zazwyczaj Jeśli chodzi o cenę, to herbaty z dodatkiem czerwonej koniczyny s Osoby niecierpliwe ucieszy fakt, że pierwsze efekty terapii można zauważy  ...

Spośród najbardziej znanych metod aromaterapii wymienia się: masaż, kąpiele, inhalacje czy najnowocześniejsze odkrycie sztyfty do nosa AromaStick, które są swego rodzaju mieszanką olejków eterycznych posiadającą właściwości, które potrafią nasilać oddziaływanie zgodnie z konkretnymi wskazaniami.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *