ARTYKUŁ TYGODNIA: BIO sok – czy warto go pić? Z czym smakuje najlepiej?

BIO sok to sok tłoczony na zimno bezpośrednio z owoców, które pochodzą z certyfikowanych, ekologicznych upraw. Nie zawiera cukru, wody ani kwasku. Zawiera za to występujące naturalnie cukry i jest poddany procesowi pasteryzacji, co pozwala przedłużyć jego trwałość i zachować naturalne właściwości.

Sok BIO jest dobrym dodatkiem do śniadania lub obiadu. Można wybrać swój ulubiony smak, który najbardziej przypada do gustu. Pijąc BIO sok mamy pewność, że sięgamy po produkt pochodzący z ekologicznych upraw, bez dodatku m.in. cukru.
Sok znajduje się w szklanej butelce, co chroni przed utratą właściwości i zapewnia jego trwałość. A z czym pić sok? Np. z owocami na podwieczorek, jako dodatek do kanapek, tostów, do popijania między posiłkami.

Czym są BIO soki i czy są wartościowe?
Obecnie, kiedy rośnie świadomość na temat zdrowego odżywiania i jego roli w życiu BIO soki zyskują coraz większą popularność. Podobnie jak suplementy diety stają się coraz bardziej modne. Czy w parze z modą idzie też zdrowie?

Producenci BIO soków wskazują, że powstają one z ekologicznych upraw, gdzie przez cały proces produkcji dba się o to, by nie miały one styczności z konserwantami i nawozami sztucznymi – od sadzonki po gotowy sok. Większość producentów uprawia, zbiera i produkuje soki samodzielnie. Powstają z owoców, rosnących w naturalnym klimacie, które mają czas dojrzeć i zyskać swoje właściwości.

Zaufanie to istotna kwestia, kiedy sięgamy po produkty dla siebie i swojej rodziny. Producenci BIO soków przekonują, że ich wieloletnie doświadczenie i nowoczesna technologia dają gwarancję dobrego produktu. Jeśli chcesz przekonać się o tym osobiście wypróbuj BIO sok i zostaw swoją opinię.

CIEKAWOTKA:
Jak wynika z danych portalu sm.cloud.net (1) 48% Polaków sięga po produkty BIO i suplementy diety od czasu do czasu, 41% regularnie, a 8% sporadycznie. 38% uważa, że produkty BIO i suplementy diety są produktami spożywczymi, 32%, że mają właściwości lecznicze, a 59% twierdzi, że ich działanie musi być potwierdzone badaniami naukowymi, by były one wiarygodne.

A Ty, co uważasz o produktach BIO i suplementach diety oraz sokach?

 

1. Co Polacy wiedzą o suplementach?, http://cdn1.poradnikzdrowie.smcloud.net/t/myfile/suplementy11.jpg, dostęp: 28.06.2017 r.

 

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.