Karnawałowe szaleństwo. Jak zadbać o sylwetkę i dietę w karnawale?

Karnawał trwa w najlepsze. A Ty martwisz się, że w ulubionej sukience nie będziesz wyglądać atrakcyjnie? Zadbaj o swoje ciało już teraz. Wybierz dietetyczne produkty, które oczyszczą Twój organizm i spowodują, że poczujesz się lekka i niczym nie skrępowana. A dzięki temu będziesz do woli szaleć na parkiecie!

Trening przed zabawą…
Karnawał to prawdziwy sprawdzian dla naszej kondycji. Jak nigdy, widać teraz czy zdrowo się odżywialiśmy i czy nie unikaliśmy diety. Co zrobić, jeśli czujemy, że po kilku tańcach może nas dopaść zadyszka?
Warto przygotować się do zabawy już teraz. Najlepszy wybór to ćwiczenia: aerobik, bieganie, brzuszki. Pozwoli to poprawić kondycję i spalić tkankę tłuszczową, która odłożyła się jeszcze po świętach. Warto trenować codziennie, na początek ok. 30 minut, potem stopniowo dłużej. Chociaż nie można oczekiwać, że kilkudniowe ćwiczenia pozwolą na spalenie, od razu, kilku kilogramów, jednak, z pewnością, poprawią samopoczucie, pomocą pozbyć się zadyszki, wzmocnią i podkreślą mięśnie i dodadzą wigoru. A to przyda się podczas karnawałowego szaleństwa na parkiecie.

Co do ćwiczeń?
Koniecznie zdrowa, oczyszczająca dieta. A, ponieważ jest już za późno za długoterminową kurację odchudzającą, warto zdecydować się na szybkie oczyszczanie organizmu. Polecamy do tego kawę zieloną, która posiada unikalne właściwości spalania tkanki tłuszczowej i oczyszczania organizmu z toksyn. Dzięki zawartości kwasu chlorogenowego powoduje szybszą przemianę materii i przyśpiesza metabolizm. Warto pić ją dwa razy dziennie- rano i wieczorem, by już po kilku dniach zobaczyć pierwsze efekty.
A dla osób, które lubią wieczorne podjadanie i nie mogą się przed tym powstrzymać, polecamy nasiona chia. Rozmajone z wodą i pite w ciągu dnia powodują uczucie sytości i zmniejszają apetyt. Można je dodawać do sałatek, posypywać nimi kanapki, dodawać do jogurtów, musli, lub płatków. W każdej wersji działają szybko i skutecznie. Warto po nie sięgnąć, gdy czujemy, że dopada nas głód.

Oczywiście zdrowe produkty nie będą skuteczne, jeśli nie zrezygnujemy ze słodyczy oraz tłustych i kalorycznych potraw. Duża porcja frytek na kolację, nawet popita kawą zieloną, nie spowoduje, że poczujemy się lepiej. A wręcz odwrotnie. Dlatego warto zamienić niezdrowe słodycze na smaczne owoce, a tuczące potrawy np. na sałatki.
A, jeśli nie wiecie gdzie kupić kawę zieloną i nasiona chia, polecamy sklep ze zdrową żywnością:

cdz-logo

Jeśli do tej pory każdego roku, przed karnawałem, buszowałaś po sklepach w poszukiwaniu bielizny korygującej, która ukryłaby niedoskonałości Twojego ciała, albo martwiłaś się, że na parkiecie dopadnie Cię zadyszka, teraz możesz być spokojna. Zastosuj się do naszych porad i poczuj się lekka i pełna wigoru w karnawale. I szalej do woli na parkiecie!

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.