Oko prawdę Ci powie…- choroby, które wyczytasz z oczu

Plamki, ciemne kropki, lub czerwone obwódki na oku to sygnał alarmowy od naszego organizmu. W ten sposób daje nam on znać, że coś nam dolega. I im szybciej znajdziemy przyczynę, tym szybciej uda się wrócić do zdrowia. Wiecie jakie choroby da się wyczytać z oczu i w jaki sposób im zapobiegać?

oko-zywnoscOko prawdę Ci powie…

Oczy są prawdziwą skarbnicą wiedzy na temat stanu naszego zdrowia. Wiedzą o tym osoby, które pasjonują się irydologią- nauką, zajmującą się badaniem tęczówki oka. Irydologia zakłada, że stan naszych oczy odzwierciedla stan zdrowia, a, patrząc w oczy, można rozpoznać choroby, które nas nękają. Skąd to przekonanie?
Powierzchnia tęczówki jest podzielona na obszary, które odpowiadają poszczególnym narządom wewnętrznym i zewnętrznym. W ten sposób tworzy się mapa irydologiczna oczu. Konkretne miejsca w oku, powiązane z narządami wewnętrznymi, są nazywane polami projekcji. Badanie irydologiczne polega na oświetleniu oczu małą lampką i zrobieniu zdjęć, które analizuje się na komputerze. Podkreśla się, jednak, że takie badanie, nie zawsze ujawnia wszystkie dolegliwości, a, już z pewnością, nie zastąpi badania u okulisty. Może jednak zmotywować do głębszego przyjrzenia się naszemu zdrowiu.
A czy sami możemy wykonać badania, podobne do badań irydologicznych? Czy, patrząc w lustro, możemy odczytać ze swoich oczu, co nam dolega?

Na pierwszy rzut oka…
Może wydawać się, że samodzielne badanie oczu ie zawsze dostarczy nam wiedzy o stanie zdrowia. Mimo to warto pokusić się o spojrzenie w swoje oczy. Może, w ten sposób, dojrzymy w nich coś, co zmotywuje nas do wizyty u specjalisty? A może dowiemy się czegoś nowego o swoim zdrowiu?

oko-zywnosc-123

Okazuje się, że już kolor tęczówki określa predyspozycje do chorób. Osoby, mające szare, lub niebieskie tęczówki są narażone na choroby spojówek, lub śluzówek, a także na alergie, zapalenia stawów, łuszczycę i egzemę. Osoby o piwnych tęczówkach mogą mieć problemy z wątrobą, lub kamicą nerkową.
Patrząc w lustro, warto przyjrzeć się swoim źrenicy. Jej przesunięcie wskazuje na słabe miejsce na tęczówce, ponieważ źrenica odsuwa się od chorego narządu. Z kolei spłaszczenie źrenicy informuje o depresji, lub problemach z nerkami. Zbyt duże źrenice to wskazania do problemów na tle nerwowym, lub sygnał, że doskwiera nam bezsenność.

Spójrzmy prawdzie w oczy…
Zmieniony wygląd oka może być sygnałem choroby, o której, może nawet, nie wiemy. Dlatego warto spojrzeć uważnie w lustro, czy aby w naszych oczach nie dostrzeżemy czegoś, co skłoniłoby nas do wizyty u specjalisty. Bo o zdrowie zawsze warto dbać.

Aby dbać o swoje oczy każdego dnia warto wybierać zdrowe, naturalne produkty, które, włączone do codziennej diety, pomogą zadbać o zdrowe oczy i wyeliminują ryzyko poważnych chorób, które mogą nas dotknąć w przyszłości.
Wśród takich produktów znajdują się daktyle, które mają właściwości poprawiające wzrok. Mówi się, że już jeden daktyl dziennie jest w stanie utrzymać wzrok w dobrym stanie do końca życia.

daktyle 12345

Dodatkowo, daktyle są źródłem energii, kiedy jesteśmy zmęczeni, lub narażeni na stres. To świetna przekąska dla sportowców i osób, narażonych na dużą utratę energii i wysiłek fizyczny.
Smaczne daktyle znajdziecie w sklepie ze zdrową żywnością:

cdz-logo

Większości z nas wydaje się, na pierwszy rzut oka, że nic nam nie dolega i czujemy się świetnie. Niekiedy są to jednak pozory, a, w rzeczywistości boimy się spojrzeć prawdzie w oczy i przyznać, że coś nam dolega, lub niepokoimy się o swoje samopoczucie. Dlatego najlepiej nie czekać aż choroba się rozwinie, ale zapobiegać się, stosując zdrowe produkty i dbać o swoje oczy każdego dnia.

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.