Błędy popełniane podczas parzenia herbaty

Każdy z nas lubi aromatyczną, ciepłą herbatę, która rozgrzewa i pobudza np. podczas chłodnego, zimowego dnia lub w pracy. Ale często podczas parzenia herbaty popełniamy błędy, które wpływają na jakość i smak herbaty.

Parzyć nie dłużej niż 3 minuty!

To jedna ze złotych zasad parzenia herbaty. Dlaczego czas parzenia jest tak ważny? Ponieważ aby osiągnąć idealny aromat i zapach herbaty, a dodatkowo pobudzić się nią, wskazane jest parzenie nie dłużej niż 3 minuty.

z1

Woda też jest ważna…

Woda jest bazą dla naszej herbaty. Najlepiej by jej skład był zbliżony do neutralnego i bogaty w tlen. Woda, której używamy podczas parzenia herbaty wpływa na smak herbaty, dlatego najlepiej żeby była to woda filtrowana, tzw. „kranówka”, bo jak wskazują eksperci, woda z butelek jest zbyt wysoko zmineralizowana.

Mały czajniczek wystarczy…

Jeśli parzymy herbatę tylko dla siebie to nie zaparzajmy jej zbyt dużo. Mały czajniczek w zupełności wystarczy, bo herbata najlepiej smakuje świeżo zaparzona. Do czajniczka dodajmy tyle łyżek herbaty ile będzie filiżanek.

Nie ma to jak aromatyczna, ciepła herbata, która rozgrzewa, pobudza i dodaje energii. Warto wiedzieć jak prawidłowo ją parzyć, by móc w pełni cieszyć się jej smakiem.

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.