Błonnik oczyszczający

W skład błonnika oczyszczającego wchodzą nieprzetworzone łuski babki płesznik oraz nasiona babki jajowatej. Błonnik odgrywa bardzo ważną rolę w diecie, ponieważ wspomaga proces przemiany materii, oczyszcza jelita, usuwając toksyny z organizmu.

Babka płesznik zawiera substancje, które pęcznieją w jelitach i wpływają pozytywnie na proces przemiany materii. Wchłania niekorzystne substancje, które dostają się do organizmu wraz z jedzeniem. Pomaga w walce z zaparciami i wspomaga trawienie, dlatego jest szczególnie polecana osobom z problemami jelitowymi.

Babka jajowata jest rodzajem zioła, które zawiera duże ilości śluzu. Pęcznieje on w żołądku, przez co powoduje udrożnienie jelit i usuwa dyskomfort, związany z dolegliwościami jelitowymi.

Właściwości błonnika oczyszczającego

  • Zapewnia uczucie sytości na długi czas, hamuje nadmierny apetyt i zapobiega efektowi jo-jo.
  • Usprawnia pracę jelit, dzięki czemu likwiduje zaparcia.
  • Usuwa toksyny z organizmu.
  • Oczyszcza wątrobę.

Stosowanie

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety.

Pamiętaj, że tylko zdrowy tryb życia i zrównoważony sposób odżywiania zapewniają prawidłowe funkcjonowanie organizmu i zachowanie dobrej kondycji.

Sposób użycia:

Zaleca się spożywać  12 gram dziennie błonnika oczyszczającego  (3 miarki) rozpuścić w szklance wody, poczekać 3 min. wymieszać i spożyć.  Zaleca się przyjmować suplement diety  przez 30 dni. W czasie kiedy będzie stosowany suplement diety zaleca się spożywanie 1,5 litra wody dziennie.

Nie przekraczać zalecanej  porcji do spożycia w ciągu dnia.  Produkt nie może być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek z jego składników.

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Przechowywać w miejscu suchym w temperaturze pokojowej w szczelnie zamkniętych opakowaniach.

Może zawierać  gorczycę, orzechy  oraz nasiona sezamu

Składniki: błonnik ze skórek Psyllium Husk 85 %, łuski  nasienne babki jajowatej. 

Udostępnij:

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.