Chcesz prowadzić zdrowy tryb życia? –7 kroków do osiągnięcia celu!

Od jakiegoś czasu chcesz się odżywiać zdrowiej? Jednak odkładasz to na jutro, na za tydzień, albo twierdzisz, że zaczniesz od 1 kolejnego miesiąca? A może zaczynasz kolejne diety i szybko z nich rezygnujesz? Jesteś wyczerpana pogonią za szczupłą sylwetką? Zamiast stosować restrykcyjne diety, zmieć stare nawyki na nowe i zdrowe.

b123

Zastanawiasz się jak zacząć żyć zdrowo? Polecamy świetny sposób. „Szczęśliwa siódemka” albo „7U”. Powodzenia!

  1. Urozmaicenie (posiłków) – powinno się spożywać posiłki, które każdego dnia dostarczą nam cały wachlarz witamin i składników odżywczych. Monodiety są po prostu nudne!
  2. Umiarkowanie (w jedzeniu i piciu) – najkorzystniejsze jest spożywanie 5 posiłków dziennie, jednak w małych ilościach. Tak więc trzymaj się zasady: często a mało.
  3. Uregulowanie (jedz systematycznie) – postaraj się jeść regularnie, najlepiej o tych samych godzinach i tą samą zasadę zastosuj przy dobieraniu wielkości posiłków. Najlepiej jeść co 3-4 godziny, natomiast ostatni posiłek powinno się jeść na 2-3 godziny przed snem.
  4. Umiejętność (przyrządzania potraw) – wybieraj takie diety, które nie wprowadzą do niej dodatkowej ilości tłuszczu. Jak odmienić smak potraw? Doprawiaj dania różnymi ziołami i przyprawami, możesz raz użyć np. oregano a innym, tymianek. Postaraj się nei rozgotowywać warzyw, makaronów, ryżu i kasz.
  5. Uprawianie (sportu) – nie możesz zapomnieć o regularnym wysiłku fizycznym.
  6. Unikanie (nadmiaru) –stresu, używek, alkoholu.
  7. Uśmiech – jest podstawą dobrego samopoczucia i sukcesu w każdej dziedzinie.

 

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.