Co jeść w czasie przeziębienia, by szybko wrócić do zdrowia?

Co jeść w czasie przeziębienia, by szybko wrócić do zdrowia?

Przeziębienie może skutecznie osłabić organizm, a to nie sprzyja szybkiemu powrotowi do zdrowia. Katar, ból gardła, kości, podwyższona temperatura – to wszystko zmniejsza apetyt, jednak nie można rezygnować z jedzenia pełnowartościowych posiłków. Jest to ważne, jeśli chcemy szybko powrócić do pełni sił.

cytrusy

Co jeść, by nabrać sił?

  • Dieta w trakcie przeziębienia powinna być lekkostrawna i zbilansowana, aby dostarczyć wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Posiłek musi dobrze się wchłaniać i szybko trawić, by nie powodować wzdęć i obciążenia żołądka. Powinniśmy wtedy unikać potraw bardzo ostrych i tłustych. Dobrym wyborem będą warzywa, najlepiej gotowane na parze.
  • Posiłki powinny dostarczać witaminy C, która ma działanie przeciwutleniające i pomaga wspierać odporność. Aby wyrównać jej poziom można sięgnąć po sok z aronii, cytrusy, albo sok z czarnej porzeczki. Warto też sięgnąć po suplementację sproszkowaną witaminą C, do kupienia tutaj.
  • Wskazane jest spożywanie sporych ilości wody – w postaci ciepłych napojów, wyciskanych soków z owoców i warzyw albo soków zawekowanych.
  • Dobrze jest sięgnąć po produkty nabiałowe, jajka albo chude mięso.

witamina-c

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.