Dlaczego wyciskarki są coraz popularniejsze?

Wyciskarki soków cieszą się w dzisiejszych czasach coraz większą popularnością, gdyż posiadają one wiele zalet oraz atutów.

Zalety wyciskarek do soków

Przede wszystkim umożliwiają one pozyskanie zdrowotnego soku z warzyw, owoców lub też nawet traw. Domowe wyciskarki mogą pozyskać sok na przykład z następujących roślin, takich jak: zielona natka pietruszki, sałata masłowa, rukiew wodna, endywia, kapusta czerwona oraz biała, szpinak, mlecz, trawa pszeniczna, zielone liści pokrzywy. Wyciskanie soku możliwe jest także z miękkich owoców, takich jak na przykład: truskawki, borówki, maliny, jeżyny, jagody, aronie a nawet mango.

Wyciskarki do soków

Warto również wiedzieć, iż wyciskarki do owoców także rewelacyjnie sobie radzą z różnymi cytrusami, takimi jak na przykład: grejpfruty, cytryny, limonki czy też pomarańcze. Wyciskarki do warzyw, uzyskują sok między innymi z roślin bulwowych, takich jak: burak, korzeń pietruszki, ziemniak czy też na przykład seler. Wyciskarki przede wszystkim dostarczają dla organizmu bardzo dużą dawkę różnych składników odżywczych, witamin oraz minerałów, a także enzymów. Soki pozbawione są błonnika, dlatego bardzo szybko trafiają one do krwioobiegu i dodają energii. Ponadto, należy wiedzieć, iż domowe wyciskarki uzyskują sok za pomocą cichej pracy, co jest bardzo komfortowe. Wyciskanie soku jest bardzo łatwe, proste oraz niezwykle przyjemne. Generalnie, wyciskarki działają mniej więcej od osiemdziesięciu do około stu obrotów na jedną minutę. Dla porównania, warto wiedzieć, iż na przykład sokowirówki osiągają wartość około 1500 do 13000 obrotów na jedną minutę, przez co znacznie niszczą one enzymy oraz witaminy. Wyciskarki do owoców oraz wyciskarki do warzyw, posiadają specjalny wałek ślimakowy, którego funkcją jest kruszenie oraz miażdżenie surowców, takich jak owoce i warzywa.

Wyciskarki soków charakteryzują się również niskim poborem mocy. Wyciskanie soku, a następnie jego wypijanie, znacznie wpływa na podniesienie odporności. Zdecydowanie, inwestycja w domowe wyciskarki jest opłacalna. Warto każdego dnia wypijać minimum jedną szklankę świeżego soku, aby profilaktycznie dbać o swoje zdrowie oraz o urodę. Soki mogą być robione z owoców, warzyw lub też mieszane. Wybór surowców jest ogromny.

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.