Ćwiczenia na jędrne pośladki – czy warto je wykonywać?

Wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami, a to oznacza, że najwyższy czas ściągnąć z siebie grube swetry i zadbać o zdrowy wygląd sylwetki. Zrównoważona dieta i regularna aktywność fizyczna to najprostszy sposób na osiągnięcie wymarzonego wyglądu. W poniższym poradniku znajdziesz zestaw prostych wskazówek, dzięki którym dowiesz się, jakie ćwiczenia wykonywać, aby cieszyć się kształtnymi pośladkami.

Z tego artykułu dowiesz się

 • Jakie ćwiczenia wykonywać, aby cieszyć się pięknym kształtem pośladków;

 • Jak zadbać o jędrny wygląd naszych pośladków;

 • Jak zapobiegać cellulitowi;

 • Jakiej diety przestrzegać, aby cieszyć się jędrną skórą nie tylko na pośladkach.

Jędrne pośladki – ćwiczenia

Wykonywanie regularnych ćwiczeń (przez minimum 20-30 minut) przez przynajmniej 5 dni w tygodniu, jest w stanie znacząco wpłynąć nie tylko na zmianę wyglądu naszej sylwetki, ale również na nasze samopoczucie. A jakie ćwiczenia warto wykonywać, aby poprawić kondycję naszych pośladków?

Po pierwsze: PRZYSIADY. To proste ćwiczenie możesz wykonywać praktycznie w każdym miejscu (nawet w pracy lub podczas mycia zębów). Pamiętaj jednak, aby zostało przeprowadzone w odpowiedni sposób (ze stopami równo i stabilnie osadzonymi na ziemi).

Po drugie: WYMACHY NÓG. To ćwiczenie wymaga maty lub koca, na którym bez trudu będziesz w stanie przyklęknąć. Kiedy już to zrobisz, oprzyj ciężar ciała na rękach, a następnie zacznij wykonywać naprzemienne wymachy nóg w tył (po 10 powtórzeń na każdą nogę).

Po trzecie: SCHODY. To nie ćwiczenie, a wybór, dzięki któremu zyskasz wymarzoną kondycję i ujędrnisz pośladki. Wystarczy, że każdego dnia, zamiast wygodnej windy, wybierzesz się na energiczny spacer po schodach.

W osiągnięciu pięknego wyglądu pośladków, pomoże Ci również regularne bieganie, pływanie, jazda na rolkach lub taniec. Niezależnie od tego, jaką formę ruchu wybierzesz, jeśli będzie ona wykonywana w sposób regularny i połączona zostanie z odpowiednią dietą (opartą o zasady zdrowego odżywiania), już w ciągu kilku tygodni będziesz w stanie zauważyć wyraźną poprawę wyglądu swojej sylwetki oraz samopoczucia.

Skóra na udach i pośladkach – jak ją pielęgnować?

Jeśli chcesz cieszyć się jędrną skórą, musisz zadbać o nią w odpowiedni sposób. Przynajmniej raz w tygodniu wykonuj delikatny peeling (skomponowany z naturalnych składników, np. zielonej glinki). Każdego dnia staraj się również nawilżać skórę przy pomocy odżywczych olejków lub naturalnych balsamów do pielęgnacji ciała (np. masła shea).

Cellulit – jak zmniejszyć jego widoczność?

Problem cellulitu dotyka ponad 90% dorosłych kobiet. Dlatego też, tak wiele mówi się o sposobach walki z nim. Niemniej jednak, okazuje się, iż istotny wpływ na zminimalizowanie objawów niniejszego zaburzenia posiada:

 • Odpowiednia dieta (oparta o zasady zdrowego odżywiania);
 • Właściwe nawadnianie organizmu (spożywanie minimum 1,5 L wody dziennie);
 • Regularna aktywność fizyczna (przynajmniej przez 20-30 minut dziennie);
 • Regularny masaż skóry dotkniętej cellulitem (np. przy użyciu żelu z wyciągiem z kasztanowca lub wybranego olejku do pielęgnacji skóry);
 • Noszenie wygodnej odzieży oraz obuwia (które zapewnia naszym nogom odpowiednie krążenie krwi).

Warto pamiętać, że cellulit nie jest tylko problemem natury estetycznej. Często zdarza się, iż w zaawansowanych postaciach niniejszego zaburzenia, dochodzi do wywołania dokuczliwych objawów bólowych, które znacząco wpływają na obniżenie jakości życia.

Co jeść, aby cieszyć się jędrnym wyglądem pośladków?

Jeśli pragniesz cieszyć się pięknym wyglądem swojej sylwetki, musisz wprowadzić zasady zdrowego żywienia do swojej codzienności. Oznacza to, że:

 • Każdego dnia należy spożywać przynajmniej 4 porcje warzyw i 1 porcję owoców (najlepiej w świeżej postaci);
 • Należy wybierać produkty z pełnego ziarna;
 • Należy unikać spożywania nadmiernych ilości mięsa, a w jego miejsce wprowadzić ryby morskie oraz rośliny strączkowe;
 • Należy wyeliminować ze swojej diety wszelkie produkty typu fast-food oraz nadmierne ilości soli;
 • Należy wprowadzić do swojej diety oleje roślinne (w surowej postaci);
 • Każdego dnia należy spożywać 5 posiłków w regularnych odstępach czasowych (najlepiej co 2-3 godziny).

Podsumowanie

Powyższy zestaw wskazówek to nie tylko sposób na ujędrnienie pośladków i poprawę swojej kondycji, ale również poradnik, dzięki któremu łatwiej będzie Ci wprowadzić zdrowe nawyki do swojej codzienności.

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.