Ćwiczenia na kręgosłup z wykorzystaniem piłki gimnastycznej – zacznij swój trening już dziś!

Ćwiczenia na kręgosłup można wykonać samodzielnie w domu. Ważna jest systematyka i dokładność wykonywanych ruchów, by po krótkim czasie zauważyć efekty i poczuć się lepiej.Ból kręgosłupa dotyka wielu osób w różnym wieku, a jego przyczyny mogą być złożone. Na dolegliwości związane z bólem różnych odcinków kręgosłupa skarżą się często osoby prowadzące siedzący tryb życia, pracujący po kilka godzin przy komputerze, czy cierpiący na nadwagę. Na problemy z kręgosłupem negatywny wpływ ma także pozycja w czasie snu, chodzenie na wysokich obcasach, a nawet to, w jaki sposób dźwigamy zakupy.

Chcąc wykonać ćwiczenia w domu, warto wypróbować trening z piłką fit ball. Pozwoli on usunąć napięcie mięśniowe, odciąży stawy i rozmasuje zmęczony kręgosłup.

cwiczenia-na-kregoslup

ĆWICZENIA Z WYKORZYSTANIEM PIŁKI GIMNASTYCZNEJ

1. Połóż się plecami na piłce, ze zgiętymi kolanami i stopami wspartymi na ziemi rozłóż szeroko ramiona do pozycji „samolotu”. Wyprostuj nogi, przesuwając się na piłce. Po upływie 15 sekund ugnij nogi w kolanach i powróć do pozycji początkowej. Czynność powtórz 10 razy.

2. Ułóż piłkę pod brzuchem i górną częścią ud. Połóż dłonie płasko na podłodze przed sobą, ramiona ułóż wygodnie po bokach, sięgając jak najdalej do przodu. Następnie przyciągaj ciało po piłce do przodu dopóki ręce nie znajda się bezpośrednio pod ramionami. Utrzymaj taką pozycję przez sekundę, a potem powróć do pozycji wyjściowej. Powtarzaj ćwiczenie 10 razy.

3. Piłkę ułóż pod plecami, skrzyżuj ramiona na klatce piersiowej. Skieruj prawe ramię w stronę lewej nogi, przytrzymaj przez sekundę. Powróć do pozycji wyjściowej. W kolejnym kroku sięgnij lewym ramieniem w kierunku prawej nogi, przytrzymaj sekundę. Wróć do pozycji startowej. Powtórz ćwiczenie 10 razy.

cwiczenia

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.