Czarne mydło, co to takiego?

Czym jest czarne mydło? I jakie są jego najcenniejsze właściwości zdrowotne oraz pielęgnacyjne? Odpowiedzi na te pytania oraz inne, ciekawe informacje na temat niniejszego produktu znajdziesz w dalszej części artykułu.

Czarne mydło (znane również jako Savon Noir) jest popularnym produktem pielęgnacyjnym pochodzącym z Maroka. Jego stosowanie zalecane jest szczególnie tym osobom, które zmagają się ze zmianami trądzikowymi lub innymi zaburzeniami dermatologicznymi, ponieważ niniejszy produkt odpowiedzialny jest za przyspieszenie procesu gojenia się ran skórnych. Ponadto, czarne mydło zalecane jest do codziennej pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Doskonale sprawdza się w roli delikatnego peelingu oraz dogłębnie odżywia skórę.

Czarne mydło – co to takiego?

Czarne mydło, wytwarzane wyłącznie z naturalnych składników, posiada brązowy kolor i gęstą, kremową konsystencję. Jego niezwykłe właściwości pochodzą z takich składników jak czarne oliwki oraz oliwa. Niekiedy niniejszy produkt wzbogacany jest o witaminę E oraz sól potasową. Czarne mydło dostępne jest najczęściej pod postacią gęstego lub płynnego żelu, zamkniętego w szklanym lub plastikowym pojemniczku.

Czarne mydło – właściwości lecznicze i pielęgnacyjne

Czarne mydło to doskonały produkt do pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Posiada ono udowodnione działanie nawilżające, odżywiające oraz oczyszczające. Savon Noir wykazuje również właściwości rozjaśniające, dzięki czemu wspomaga walkę z przebarwieniami skóry. Ważną informację stanowi fakt, iż niniejszy produkt nie zatyka porów, przez co swobodnie może być stosowany przez osoby zmagające się z problemem trądziku.

Czarne mydło wykorzystywane jest nie tylko w celach pielęgnacyjnych, ale również leczniczych, często stanowiąc element wspomagający leczenie łuszczycy lub atopowego zapalenia skóry. Okazuje się bowiem, iż niniejszy produkt przyczynia się do przyspieszenia procesu gojenia się ran.

Warto również wspomnieć, że Savon Noir doskonale sprawdza się w pielęgnacji skóry dojrzałej. Wzbogacony o witaminę E, wykazuje działanie przeciwzmarszczkowe i spowalniające procesy starzenia się skóry.

Czarne mydło – zastosowanie

Czarne mydło po kontakcie z wodą zamienia się w aksamitną pianę. Dzięki temu, doskonale nadaje się nie tylko do czyszczenia ciała, ale również do golenia nóg oraz okolic bikini i twarzy. Ponadto, niniejszy produkt możemy wykorzystać:

  • Do demakijażu;
  • Do wykonania odżywczej maseczki;
  • Do wykonania oczyszczającego peelingu;
  • Do pielęgnacji cery trądzikowej.

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.