Czym jest bio spirulina?

Spirulina to alga o niebiesko-zielonym zabarwieniu i specyficznym, spiralnym kształcie. W jej składzie znajduje się około 70% białka o wysokiej biodostępności, 20% węglowodanów, 15% tłuszczów oraz 9% witamin i minerałów. Dzięki takiemu bogatemu składowi, spirulina musi wywierać bardzo duży wpływ na nasz organizm i nasze zdrowie.

Korzyści z przyjmowania spiruliny

Warto wiedzieć, że bio spirulina jest źródłem kwasu linolenowego oraz kwasów Omega-3. Można będzie dzięki temu składnikowi uzupełnić braki tych substancji w organizmie. Ponadto, można będzie obniżyć w znaczący sposób ciśnienie krwi. Spirulina jest również bardzo silnym przeciwutleniaczem. Chroni komórki przed uszkodzeniami oraz stresem oksydacyjnym. Dzięki temu, że tak jest, nie dojdzie do uszkodzenia DNA ani białka. Organizm nie zostanie w ten sposób osłabiony. Nie stanie się podatny na choroby i starzenie. Spirulina wpływa także bardzo pozytywnie na wiązanie tłuszczów i zmniejsza wchłanialność cholesterolu.

Spirulina pomaga również usuwać z organizmu metale ciężkie, dzięki zawartości chlorofilu. Pozwala to na łatwe pozbycie się ich z organizmu. Oczywiście, Spirulina jest również bogatym źródłem witamin i minerałów. Dostarcza największą ilość pełnowartościowego białka. Dzięki temu, że w organizmie będzie dostateczna ilość białka, materiał budulcowy mięśni nie będzie na wyczerpaniu, a poziom cukru we krwi będzie utrzymany na odpowiednim poziomie. W spiurlinie można znaleźć także wapń, żelazo, beta-karoten, magnez, potas, sód, cynk, selen, fosfor i mangan. Zawiera witaminy z grupy B, witaminę A, C, D i E. Dzięki tak bogatej zawartości witamin i minerałów, Spirulina wpływa pozytywnie na nasz organizm i nasze zdrowie.

Spirulina, dzięki temu, że uwalnia histaminę, może hamować objawy alergii. Według badań, spożywanie Spiruliny przeciwdziała objawom takim jak: alergiczny nieżyt nosa, wysypka, łzawienie czy obrzęk tkanek miękkich. W związku z tym, spożywanie Spiruliny pod różnymi postaciami przynosi po prostu bardzo dobre efekty dla naszego zdrowia. Warto więc zdecydować się na przyjmowanie takiego środka.

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.