Czym są grzyby adaptogenne? Wsparcie organizmu prosto z natury

Nazwą adaptogeny określane są substancje, a także rośliny, które mają pozytywny wpływ na organizm ludzki, a jednocześnie nie wykazują toksycznego działania. Ich nazwa jest nieprzypadkowa, gdyż główną właściwością adaptogenów jest adaptacja organizmu do niesprzyjających czynników zewnętrznych, niwelowanie poziomu oraz skutków stresu. Grzyby adaptogenne dzięki szeregowi zawartych w nich składników mogą również w taki sposób oddziaływać na człowieka, wspierać jego funkcjonowanie w naturalny sposób.

Chcesz wiedzieć więcej, jak możesz wspierać swój organizm na co dzień i w wyjątkowych sytuacjach dzięki składnikom adaptogennym prosto z natury? Przeczytaj:

  • Popularne grzyby adaptogenne dostępne w sprzedaży
  • Wpływ ekstraktu z grzybów adaptogennych na organizm
  • Jak stosuje się ekstrakt w proszku?

Popularne grzyby adaptogenne dostępne w sprzedaży

Grzyby adaptogenne w tradycyjnej medycynie ludowej wielu rejonów świata znane są często od kilkunastu stuleci. Choć sam fakt, iż są one składnikiem wielu specyfików niekonwencjonalnej medycyny, nie przekonuje niektórych do sięgnięcia po nie jako składnik diety, wiele z substancji występujących w adaptogenach zostało przebadanych, a ich pozytywny wpływ na organizm ludzki potwierdzony. W ofercie marki Sunvio znaleźć można wybór ekstraktów z popularnych, cennych grzybów adaptogennych:

  • maczużnik chiński, czyli Cordyceps sinesis,
  • sopolówka jeżowata Lions Mane, Hericium erinaceus,
  • błyskoporek podkorowy, grzyb chaga, Inonotus obliquus,
  • lakownica żółtawa, grzyby reishi, Ganoderma lucidum,
  • twardnik japoński, grzyby shiitake, Lentinula edodes.

Forma ekstraktów z grzybów adaptogennych 10:1 w wygodnym, szczelnym opakowaniu ułatwia precyzyjne regularne dawkowanie. To ciekawy pomysł na prostą naturalną suplementację w diecie, mogący dać wymierne pozytywne skutki.

Wpływ ekstraktu z grzybów adaptogennych na organizm

Poszczególne rodzaje grzybów dostępnych w formie ekstraktów różnią się zawartością składników aktywnych. To witaminy i minerały, ale także trójterpeny, polisacharydy – betaglukany i inne związki mające szereg potwierdzonych badaniami pozytywnych oddziaływań na organizm. Mogą one stymulować układ odpornościowy do działania, walki nawet z komórkami nowotworowymi. Przyczyniają się do redukcji napięcia i stresu. Związki zawarte w niektórych grzybach wykazują również wpływ na regulację ciśnienia tętniczego oraz poziomu cholesterolu i cukru we krwi. O tym, jakie działanie mogą mieć poszczególne ekstrakty możesz przeczytać w szczegółowych opisach produktów w sklepie cosdlazdrowia.pl.

Jak stosuje się ekstrakt w proszku?

Jak stosuje się ekstrakt w proszku?

Opakowania z ekstraktem z wybranych grzybów mają zwykle niewielką wagę 50 gramów. Do odmierzenia dziennej porcji, wynoszącej wedle zaleceń najczęściej 1-2 gramów służy specjalna precyzyjna miarka lub po prostu dokładna waga. Proszek warto spożywać z ulubionym napojem, w dwóch częściach rano i po południu. Dokładnie wymieszaj porcję z ciepłą kawą albo innym napojem, jednak nie wrzątkiem. Nie wpływa on znacząco na smak płynu. Ponieważ nie były prowadzone badania nad wpływem ekstraktów z grzybów adaptogennych na dzieci czy kobiety w ciąży, nie zaleca się przyjmowania przez nie tych produktów.

Naturalne wsparcie codziennego funkcjonowania organizmu może odbywać się na wiele sposobów. Warto znać możliwości grzybów adaptogennych, które w prosty sposób mogą wprowadzić wiele pozytywnych zmian w Twoim życiu.

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.