Dieta na libido: jakie naturalne składniki wpływają na popęd?

Brak ochoty na seks bardzo często nie oznacza, że coś złego dzieje się w związku, winowajcą może być bowiem nasza niezdrowa dieta, która jak wiadomo, ma wielowymiarowy wpływ na nasze życie, w tym na aktywność seksualną kobiet. Biorąc to pod uwagę, zdecydowanie warto wiedzieć jakie składniki powinny się w niej znaleźć, aby zachować aktywność seksualną i cieszyć się udanym związkiem.

Krok 1 – postaw na odpowiednią dietę

Na kobiece libido ogromny wpływ ma dieta. Dodanie do swojego codziennego jadłospisu produktów bogatych m.in. w kwasy Omega 3 z pewnością pomoże nam zwiększyć libido. Warto więc sięgać po łososia, ostrygi, oliwę z oliwek czy orzechy. Według badań to właśnie te składniki są w stanie wpływać na wzrost ilości hormonów odpowiedzialnych za kobiecy popęd seksualny. Równie skuteczna jest także gorzka czekolada, figi czy imbir.

Istnieje oczywiście także druga strona medalu, a więc produkty, których koniecznie powinniśmy unikać. W tym miejscu warto wspomnieć m.in. o jedzeniu bogatym w cukry proste oraz tłuszcze trans. Ich obecność w diecie wpływa przede wszystkim na ogólne złe samopoczucie (senność i zmęczenie). Wszystkim chipsom, gotowym ciastom ze sklepu, drożdżówkom i różnego rodzaju śmieciowemu jedzeniu warto powiedzieć zdecydowane NIE! Zdrowa dieta to bowiem podstawa udanego życia seksualnego.

Zioła na popęd seksualny — naturalny i bezpieczny sposób na zwiększenie libido

Czasem zdarza się jednak tak, że dobra dieta nie wystarczy, aby rozwiązać problemy z popędem seksualnym, wynika to bardzo często z dużej ilości stresu, przepracowania czy deficytów. W takich przypadkach bardzo pomocne mogą okazać się suplementy diety, które dzięki odpowiednim składnikom roślinnym są w stanie znacząco poprawić osłabiony popęd seksualny. Warto wiedzieć, że na rynku dostępne są tabletki i środki na popęd seksualny dla pań bez recepty — jakie substancje zawarte są w tego rodzaju suplementach? Sprawdź!

Tabletki i środki na popęd seksualny zawierają przede wszystkim ekstrakty z roślin o powszechnie znanym działaniu afrodyzjakowym, a także takie, które przeciwdziałają towarzyszącemu nam stresowi. Jedną z ciekawszych propozycji są m.in. preparaty mające w swoim składzie ekstrakt z liści Damiana, który znacząco poprawia apetyt seksualny u kobiet, szczególnie w okresie przekwitania, kiedy problem jest najczęściej największy. Liście Damiana znacząco zwiększają także przyjemność czerpaną z seksu, co wynika z ich wpływu na zwiększenie ukrwienia narządów rodnych.

Kolejnym sprawdzonym sposobem na podniesienie libido jest żeń-szeń, ekstrakt z jego korzeni już od dawna wykorzystywany jest do leczenia problemów z obniżonym popędem seksualnym. Jest to bardzo dobrze przebadany i sprawdzony suplement diety — warto więc po niego sięgnąć, szukając skutecznego sposobu na rozwiązanie problemów z popędem.

Niezastąpione w leczeniu problemów związanych ze spadkiem libido są także ekstrakty z nasion kozieradki pospolitej, korzenia lukrecji gładkiej, a także nasion kakaowca. Aktualnie na rynku dostępne są tabletki stanowiące kompozycję tych unikalnych składników, które w połączeniu są w stanie bardzo szybko poprawić jakość naszego życia seksualnego.

Nie bagatelizuj problemów z libido

Popęd płciowy to bardzo ważna część życia każdego z nas, dobra jakość relacji pomiędzy partnerami bezpośrednio przekłada się na nasze zdrowie i samopoczucie. Nie warto ukrywać swoich problemów, z pewnością warto natomiast sobie z nimi odpowiednio radzić, w czym pomóc nam mogą właśnie wspomniane wcześniej zioła na libido. Spróbuj — efekt może Cię naprawdę pozytywnie zaskoczyć!

 

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.