Dieta na piękną skórę, włosy i paznokcie

Jak sprawić, aby nasza skóra, włosy i paznokcie były piękne? I czy można osiągnąć to przy pomocy odpowiedniej diety? Odpowiedzi na te pytania oraz inne wskazówki na temat znaczenia żywienia dla naszego wyglądu znajdziesz w dalszej części tekstu!

Każdy z nas chce cieszyć się nie tylko dobrym zdrowiem, ale również pięknym wyglądem przez długie lata. Dlatego też, często sięgamy po drogie kosmetyki, które mimo zapewnień umieszonych na opakowaniach, nie są w stanie przynieść nam oczekiwanych efektów. Okazuje się bowiem, że kluczem do osiągnięcia dobrego samopoczucia oraz zadowolenia z wyglądu i kondycji naszego ciała jest dieta oparta o zasady zdrowego odżywiania. Dzięki zmianie swoich nawyków żywieniowych, w krótkim czasie zauważysz zmianę w wyglądzie Twojej skóry, włosów i paznokci.

Po pierwsze: Warzywa i owoce

Jeśli chcesz cieszyć się pięknym wyglądem, w Twojej codziennej diecie nie może zabraknąć sporej ilości warzyw i owoców. To właśnie w nich zawarte są cenne witaminy i minerały, których często poszukujesz w drogich kremach do pielęgnacji. Postaraj się, aby każdego dnia spożywać przynajmniej trzy porcje świeżych warzyw oraz dwie porcje owoców. Stosując się do niniejszych zaleceń, w zaledwie kilka tygodni zauważysz wyraźną poprawę w kondycji zarówno Twojej skóry, włosów, jak i paznokci.

Po drugie: Nienasycone kwasy tłuszczowe

Nienasycone kwasy tłuszczowe są odpowiedzialne nie tylko za wspomożenie naszego układu krążenia, ale również za regenerację naszej skóry. Dlatego też, jeśli chcemy cieszyć się pięknym i młodym wyglądem przez długie lata, powinniśmy wybierać bogate w cenne kwasy tłuszczowe oleje roślinne, jak również orzechy, pestki i nasiona roślin.

Po trzecie: Woda

Jeśli chcesz zadbać o odpowiedni poziom nawilżenia swojej skóry, musisz pamiętać przede wszystkim o właściwym nawodnieniu swojego organizmu. Każdego dnia należy spożywać przynajmniej półtora, a najlepiej dwa litry niegazowanej wody źródlanej lub mineralnej. W tym miejscu warto również wspomnieć, że w celu osiągnięcia pięknego wyglądu skóry, włosów i paznokci, należy zrezygnować ze spożywania wszelkich słodzonych napojów gazowanych oraz napojów energetycznych.

Po czwarte: Koniec z śmieciowym jedzeniem

Chcesz przez długie lata cieszyć się pięknym i młodym wyglądem? Już dziś pozbądź się ze swojego domu wszystkich produktów obfitujących w niezdrowe tłuszcze oraz cukier, które przyczyniają się nie tylko do pogorszenia kondycji Twoich włosów, skóry i paznokci, ale przede wszystkim do wyraźnego pogorszenia Twojego zdrowia.

 

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.