Dieta pudełkowa – czy to dobry sposób na odchudzanie?

Czy dieta pudełkowa jest skutecznym sposobem na zrzucenie nadmiaru kilogramów? Jakie są jej największe wady i zalety? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziesz w poniższym tekście.

Dieta pudełkowa stała się hitem zaledwie kilka lat temu, a zainteresowanie nią stale rośnie. Zasady jej działania są bardzo proste. Jesz tylko to, co znajduje się w przygotowanych specjalnie dla Ciebie pudełkach – nic więcej! Jednakże, czy taka dieta to dobry sposób na zmianę swoich dotychczasowych nawyków żywieniowych?

Dieta pudełkowa – czym jest?

Dieta pudełkowa (inaczej catering dietetyczny) to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które pragną odżywiać się zdrowo, jednak nie mają czasu na przygotowywanie pełnowartościowych posiłków w ciągu dnia. Dzięki niniejszej formie cateringu, klienci są w stanie otrzymać zestaw (zazwyczaj pięciu) pełnowartościowych posiłków na każdy dzień tygodnia. Jadłospis niniejszej diety najczęściej opracowywany jest przez wykwalifikowanego dietetyka, który dostosowuje poszczególne posiłki do indywidualnych potrzeb naszego organizmu (przy uwzględnieniu wszelkich alergii pokarmowych oraz preferencji smakowych). Celem stosowanej przez wielu diety pudełkowej jest nie tylko redukcja nadmiaru zbędnych kilogramów, ale również zmiana dotychczasowych nawyków żywieniowych oraz oczyszczenie organizmu. Zamawiając niniejszą formę cateringu, każdego dnia pod nasze drzwi dostarczony zostanie zestaw pięciu posiłków zamkniętych w specjalnych pudełkach. Cenna niniejszej usługi dla jednej osoby wynosi około 1200 – 2000 złotych za okres jednego miesiąca (30 dni).

Dieta pudełkowa – zalety

Wśród najważniejszych zalet diety pudełkowej możemy wyróżnić między innymi:

  • Dużą oszczędność czasu – jeśli jesteś osobą zapracowaną, dieta pudełkowa może okazać się dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem. Dzięki niej nie tylko zaoszczędzisz czas na przygotowywaniu posiłków, ale również robieniu zakupów.
  • Dostosowanie diety do Twoich indywidualnych potrzeb i wymagań – w zależności od tego, czy masz zamiar zrzucić zbędne kilogramy, czy pragniesz zmienić swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe, niniejsza forma cateringu dietetycznego zapewni Ci posiłki bogate w zestaw wszystkich niezbędnych mikroelementów, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie Twojego organizmu przez cały dzień!
  • Wygodę – dzięki diecie pudełkowej nie będziesz musiał zastanawiać się nad przygotowywaniem poszczególnych posiłków na kolejny dzień. Wszystko to, czego potrzebujesz zostanie dostarczone prosto pod Twoje drzwi.
  • Możliwość szybkich konsultacji z wykwalifikowanym dietetykiem – dzięki którym będziesz w stanie wprowadzić do swojego jadłospisu wszystkie zmiany – zarówno te związane z Twoimi preferencjami smakowymi, jak i wymaganiami Twojego zdrowia.
  • Gwarancję skuteczności – jeśli będziesz stosował się do zaleceń diety pudełkowej i nie będziesz spożywał żadnych innych posiłków w ciągu dnia, w krótkim czasie będziesz w stanie dostrzec zmiany zachodzące w Twoim organizmie.

Dieta pudełkowa – wady

Wśród wad niniejszej formy cateringu dietetycznego możemy wyróżnić między innymi:

  • Niemożność spełnienia „smakowych” zachcianek – niniejsza forma diety zakłada spożywanie wyłącznie tych posiłków, które dostarczone zostały w pudełkach. Oznacza to, że nawet wtedy, gdy dopadnie nas nieodparta chęć na zjedzenia kawałka ciasta lub ulubionej pizzy, nie powinniśmy tego robić.
  • Stosunkowo wysokie koszty – dla niektórych osób, zwłaszcza tych, które posiadają dzieci, wydanie blisko 2000 tysięcy złotych na wyżywienie tylko jednego członka rodziny może stanowić spore wyzwanie finansowe.
  • Ograniczenie smaków – chociaż dieta pudełkowa dostosowywana jest często do naszych indywidualnych potrzeb oraz wymagań, może zdarzyć się, że dostarczony pod drzwi posiłek zwyczajnie nam nie smakuje. Niemniej jednak, w takiej sytuacji nie powinniśmy sięgać po smakujące nam zamienniki, a jedynie zgłosić dietetykowi, że przygotowywane posiłki zawierają składniki, które szczególnie nam przeszkadzają.

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.