Dieta dr Fuhrmana, czyli jak zrzucić kilka kilogramów w ciągu tygodnia?

Radykalne i szybkie diety nie są polecane przez dietetyków, ponieważ są dużym obciążeniem dla organizmu. Szybkie zrzucenie kilogramów często kończy się efektem jo-jo, którego żadna kobieta nie lubi. Ale czasami jesteśmy w sytuacji, kiedy potrzebujemy szybko zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów. Wtedy warto zastosować dietę tygodniową, ponieważ jako jedna z niewielu diet jest zdrowa i bogata w składniki odżywcze.

Wbrew pozorom dieta tygodniowa nie jest radykalną dietą. Zdaniem dr Oz Idr Fuhrmana, który opracował dietę tygodniową, aby pozbyć się nadmiernych kilogramów należy spożywać produkty bogate w składniki odżywcze i, co ważne, nie głodzić się. Jakie są szczegóły jego diety?

z2

Podstawa diety tygodniowej to produkty niskokaloryczne i bogate w składniki odżywcze, takie jak: witaminy, antyoksydanty i związki fitochemiczne. Są one nie tylko zdrowe, ale też dobrze zaspokajają głód, dzięki czemu dieta nie jest już głodówką. Co więcej, taka dieta poprawia nie tylko wygląd, ale też samopoczucie. Dzięki temu, jak wskazuje dr Oz Idr Fuhrman, dieta tygodniowa może z czasem stać się częścią naszego codziennego życia.

Trzy zasady diety dr Fuhrmana

Dieta dr Oz Idr Fuhrmana opiera się na trzech zasadach:

Zasada pierwsza- 90/100
Pierwsza z zasad dr Fuhrmana to zasada 90/100, co oznacza, że przez cały tydzień należy jeść 90% produktów, które są bogate w składniki odżywcze, takich jak: warzywa, owoce, pieczywo pełnoziarniste, nasiona i orzechy. Pozostałe 10% może stanowić mięso, oleje i przetwory mleczne. Przykładowy dzień na diecie wygląda następująco:

Śniadanie
Nie należy na śniadanie jeść jajka, ponieważ ma zbyt dużo kalorycznego białka. Nie warto też sięgać po jogurt. Dobrym pomysłem na śniadanie są owoce i warzywa, które zawierają wapń. Można też zjeść płatki owsiane.

z2

Obiad
Najbardziej pomocna w walce z nadmiernymi kilogramami jest, zdaniem dr Oz Idr Fuhrmana, fasola. Posiada dużo skrobi, zaspokaja głód i jest sycąca, a dodatkowo zmniejsza stężenie cukru we krwi. Fasola zawiera też dużo błonnika, który jest potrzebny osobom na diecie oraz proteiny i żelazo, które pomagają w procesie trawienia i spalania tkanki tłuszczowej.

Kolacja
Zdaniem dr Oz Idr Fuhrmana kolacja powinna składać się z warzyw. Aby ją urozmaicić można dodać np. kawałek kurczaka.

z2

Zasada druga- „Tajna broń” w walce z kilogramami
Tzw. „tajną bronią” w walce z nadprogramowymi kilogramami według dr Oz Idr Fuhrmana są takie produkty jak: jagody, cebula oraz grzyby, posiadające właściwości antyangiogenne, co oznacza, że hamują dopływ krwi do tkanki tłuszczowej i uniemożliwiają rozwój nowych komórek tłuszczowych. Mają też właściwości antynowotworowe.

Zasada trzecia- Oczyszczanie organizmu
Oczyszczanie organizmu z toksyn to, według dr Oz Idr Fuhrmana, niezbędny krok aby schudnąć. Najbardziej skuteczne są odchudzające soki i koktajle. Zaleca się piecie soku z granatu, truskawek i cytryny. Truskawki zawierają przeciwutleniacze, które niszczą wodne rodniki, a cytryna wspomaga proces trawienia.

Będąc na diecie warto pamiętać by dostarczyć organizmowi wszystkich, niezbędnych składników odżywczych, bo na diecie jak podczas leczenia, pierwsza, złota zasada brzmi: nie szkodzić. Jest to szczególnie ważne, ponieważ zdrowie jest unikalną wartością, którą każdy chciałby zachować na długie lata. Dlatego odchudzajmy się efektywnie, ale zdrowo!

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.