Diety – czy warto stosować? Która dla mnie?

Diety przewijają się w naszym życiu bardzo często, albo przynajmniej słyszymy o nich w swoim otoczeniu. Stosowanie diet ma różnorodne podstawy. Możemy być na diecie z powodu naszego zdrowia, planowanego zabiegu, dolegliwości, albo na specjalnej diecie dla sportowców, diabetyków, czy osób odchudzających się.

Zanim zdecydujemy się na wprowadzenie konkretnej diety do naszego życia – warto zebrać wszelkie informacje na jej temat. Nie powinniśmy też sami ustalać sobie żywienia, co może mieć katastrofalne skutki. Tutaj nieodzownym punktem powinna być wizyta u dietetyka i/lub u lekarza. Dietetyk przeprowadzi z nami wywiad, pozna nasz organizm, dowie się jak funkcjonujemy w ciągu dnia, co jest dla nas ważne, jaką aktywność fizyczną podejmujemy, jak pracujemy itd. Możliwe, że zleci jakieś dodatkowe badania, choćby morfologię krwi, czy wyznaczenie poziomu witamin i minerałów w naszym organizmie. Dopiero po takim wywiadzie – może nam zaproponować dietę – idealnie szytą na naszą miarę.

Diety - czy warto stosować? Która dla mnie?

Skoro tu jesteś i czytasz ten artykuł, tzn. że jesteś zainteresowany tematyką diet. Zanim udasz się do specjalisty po pomoc, warto zgłębić wiedzę na temat różnych diet, by móc zadać nurtujące nas pytania dietetykowi -podczas pierwszej wizyty. W tym celu – zapraszam Cię do odwiedzenia strony https://www.cosdlazdrowia.pl/blog/diety, gdzie znajdziesz spis wszystkich popularnych diet.

Wybierz i poczytaj o tej, która Cię interesuje, lub poznaj je wszystkie. W każdym tekście znajdziesz spis produktów, które są wskazane w danej diecie lub zupełnie nie zalecane. Poznasz konkretne jadłospisy o ciekawe i smaczne przepisy na dania oparte na danej diecie.

Zapraszam Cię do zapoznania się z dietami.

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.