Jak działa czystek? Dlaczego herbatę z czystka powinno się pić codziennie?

Czystek to zioło, które warto pić codziennie. Jak działa na nasz organizm? Na czym polegają jego lecznicze właściwości? Sprawdźcie, dlaczego coraz więcej osób przekonuje się do picia czystka.

Czystek to jedna z najsilniej działających roślin, znanych człowiekowi. Czystek ma mocniejsze działanie niż zielona herbata i dlatego powinno się pić go codziennie.

czystek-w-naturze

Właściwości czystka

Czystek to krzew o białych, różowych i czerwonych kwiatach. Pochodzi z rejonu Morza Śródziemnego, a jego zdrowotne i lecznicze właściwości są znane od tysięcy lat. Kiedyś czystek był używany w medycynie naturalnej na szeroką skalę. Uważa się, że czystek to mirra, znana ze Starego Testamentu.

Badania dowiodły, że czystek posiada silne właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne i antywirusowe. Picie naparu z czystka pozwala szybciej wyleczyć przeziębienie i grypę i zapobiega infekcjom górnych dróg oddechowych.

Herbata z czystka oczyszcza organizm z toksyn i umożliwia detoks. Zaleca się ją palaczom, ponieważ eliminuje metale ciężkie i poprawia samopoczucie. Dzięki dużej zawartości antyoksydantów czystek neutralizuje wolne rodniki, co poprawia wygląd skóry. Regularne picie naparu z czystka odmładza i zapobiega pojawianiu się zmarszczek.

Czystek na kleszcze

Czystek można stosować, jako ochronę przed kleszczami, ponieważ chroni przed zakażeniami, odstrasza kleszcze i zapobiega boreliozie.

Picie czystka nie powoduje żadnych skutków ubocznych, a może znacznie poprawić stan zdrowia i samopoczucie. Czystek był znany już wiele wieków temu i stosowany w medycynie naturalnej. Obecnie wraca się do niego, ponieważ jest jednym ze zdrowych produktów, które poprawiają zdrowie i samopoczucie.

czystek-01

Jak stosować czystek?

Czystek jest dostępny w postaci suszonego ziela (do kupienia tutaj), z którego przygotowuje się napar. Liście i kwiaty zalewa się gorącą wodą i parzy przez kilka minut.
Aby zobaczyć efekty picia czystka należy go stosować regularnie. Pierwsze efekty są widoczne po ok. miesiącu.

Herbatę z czystka można podawać nawet dzieciom, które ukończyły 3. miesiąc życia. Badania nie wykazały żadnych skutków ubocznych. 

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.