Jabłczan magnezu

Kwas jabłkowy to naturalny kwas owocowy występujący w wielu komórkach organizmu. Wchodzi w skład enzymów biorących udział w wytwarzaniu energii i syntezie ATP.

Jabłczan magnezu jest polecany osobom cierpiącym na długotrwałe zmęczenie. Jest wysoko rozpuszczalną formą, ponieważ wiązanie jonjów magnezu i kwasu jabłkowego można z łatwością zerwać.

Po względem chemicznym jabłczan magnezu składa się z cząsteczki kwasu jabłkowego i dwóch cząsteczek magnezu. Uzupełnia braki magnezu w organizmie i kwasu jabłkowego o wysokiej biodostępności.

Rola kwasu jabłkowego w organizmie

  • chroni nerki
  • ma działanie zasadotwórcze
  • wspiera pracę organizmu

Rola magnezu w organizmie

Magnez pomaga w utrzymaniu równowagi elektrolitowej

Magnez pomaga w utrzymaniu zdrowych kości

Magnez przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego

Magnez przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia

Stosowanie

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety.

Pamiętaj, że tylko zdrowy tryb życia i zrównoważony sposób odżywiania zapewniają prawidłowe funkcjonowanie organizmu i zachowanie dobrej kondycji.

Sposób użycia:

Spożywać 3 g  (3 miarki-1ml), suplement diety wymieszać z około 100-150 ml chłodnej wody lub ulubionego napoju, dokładnie wymieszać. Spożyć bezpośrednio po przygotowaniu

Nie przekraczać zalecanej  porcji do spożycia w ciągu dnia.  Produkt nie może być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek z jego składników.

Składniki: magnez /jabłczan magnezu/

Udostępnij:

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *