Jagody Acai nie tylko na odchudzanie…

ac1
Jagody Acai cieszą się coraz większą popularnością na całym świecie. Są bogatym źródłem witamin i składników mineralnych, ale jagody acai przede wszystkim zawierają bardzo dużo przeciwutleniaczy. Oto właściwości tych niezwykłych owoców.
Jagody acai pozyskiwane są z drzewa palmowego, rosnącego na terenach Ameryki Południowej. Owoce Acai podobnie jak naszej borówki leśnej są zgrupowane w gronach. Smakiem przypominają jeżynę, z lekką nutą czekolady. Miąższ z owoców acai stanowi podstawę pożywienia ludności zamieszkującej dorzecze Amazonki.
Jagody Acai swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim właściwościom, które skutecznie wspomagają odchudzanie. Zawarte w jagodach przeciwutleniacze pomagają w usuwaniu z organizmu toksyn, natomiast błonnik w nich zawarty wspomaga proces trawienia żywności. Dodatkowo jagody acai należą do termogeników, tzn. podwyższają temperaturę ciała wykorzystując energię z tkanki tłuszczowej, co przyspiesza proces odchudzania.omocne w leczeniu biegunek, krwotoków i wrzodów oraz działają przeciwgorączkowo.
ac2

Lecznicze właściwości jagód Acai:
-acai oczyszczają organizm. Przeciwutleniacze neutralizują wolne rodniki i usuwają toksyny z organizmu.
Dostarczają energii. Duże ilości lipidów w Acai zapewniają energię potrzebną do prawidłowego funkcjonowania organizmu.
-acai spowalniają procesy starzenia – antocyjanidy oraz fitosterole chronią tkankę łączną organizmu, w tym kolagen, którego ubytek powoduje starzenie się skóry.
-acai działają dodatnio na pracę układy sercowo-naczyniowego. Polifenole, które zawierają spowalniają produkcję endoteliny, nadmiar której może prowadzić do choroby wieńcowej lub miażdżycy. Z kolei nienasycone kwasy tłuszczowe obniżają poziom złego cholesterolu i podwyższają poziom dobrego.
-acai są pomocne w profilaktyce przeciwcukrzycowej: niski poziom wskaźnika glikemicznegosprawia, że są idealne dla diabetyków.
-jgody Acai są skuteczne w profilaktyce antynowotworowej: badania potwierdzają, że ich spożywanie obniża ryzyko wystąpienia raka piersi, płuc oraz raka skóry.
-acai korzystnie wpływają na układ pokarmowy: błonnik zawarty w Acai ułatwia trawienie. Owoce te są pomocne w leczeniu refluksu żołądkowo-przełykowego, choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy.
Jagody acai – skutki uboczne
Spożywanie jagód acai w nadmiernej ilości może doprowadzić jedynie do problemów żołądkowo-jelitowych (biegunka, gazy).
ac3
Gdzie można kupić owoce acai?
W Polsce owoce acai można kupić jedynie w postaci soku lub tabletek. Owoce acai bardzo szybko tracą swoje lecznicze właściwości, dlatego nie nadają się do eksportu.
Produkty te są dostępne w naszym sklepie internetowym:
http://www.cosdlazdrowia.pl/

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.