Jak oczyścić organizm? Jak zgubić kilka kilogramów? – Wystarczy jeden produkt!

blonnik

Napisałam, że oczyszczenie organizmu i uzyskanie pięknej, zgrabnej sylwetki zagwarantuje Ci jeden produkt. Domyślasz się o czym mowa? Oczywiście mowa jest o błonniku oczyszczającym, który podbija nasz kraj, a wszystko to zawdzięcza skuteczności. Chcesz wiedzieć więcej, koniecznie przeczytaj artykuł 🙂

Dlaczego oczyszczanie organizmu najlepiej zacząć od jelit? Jelita pełnią niezwykle ważną rolę jako element układu pokarmowego, przede wszystkim ze względu na ich funkcje. Jelito grube odpowiada za oczyszczanie organizmu ze szkodliwych produktów przemiany materii, natomiast jelito cienkie, za proces trawienia pokarmów. Konsekwencją zaburzonego procesu trawienia może być odkładnie się toksyn w jelitach, czego następstwem jest nieprawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Brzmi groźnie, prawda? Właśnie od tego zaczynają się problemy z zaparciami, niekorzystnym wyglądem skóry i włosów, spadek odporności, uczucie zmęczenia, ciągła senność. Jeżeli Ciebie również dotyczy ten problem, konieczna jest detoksykacja, z która najlepiej poradzi sobie błonnik oczyszczający.

Błonnik oczyszczający składa się z babki płesznik (80%) oraz łusek babki jajowatej (20%). Jest to najbardziej optymalna proporcja, która zawdzięcza błonnikowi oczyszczającemu tak wielką skuteczność.

Babka płesznik wchłania niekorzystne substancje, które przedostają się do organizmu wraz z pokarmem. Pomaga zlikwidować zaparcia oraz ułatwia trawienie. Roślina ta zawiera również substancje, które przyspieszają procesy metaboliczne oraz pęcznieją w jelitach, co daje uczucie sytości.

Łuski babki jajowatej również wspomagają proces przemiany materii, usuwają toksyny z organizmu i dokładnie oczyszczają jelita. Reguluje też poziom cukru we krwi. Babka jajowata zawiera duże ilości śluzu, który pęczniejąc w żołądku usuwa dyskomfort i udrożnia jelita.

Błonnik oczyszczający – zastosowanie:

  • obniża poziom złego cholesterolu
  • reguluje poziom cukru we krwi
  • usprawnia pracę jelit – likwiduje zaparcia
  • oczyszcza wątrobę
  • poprawia ogólne samopoczucie, nastrój, dodaje energii, poprawia koncentrację
  • zapobiega efektowi jo-jo
  • hamuje nadmierny apetyt
  • daje uczucie sytości
  • obniża ryzyko choroby wieńcowej serca oraz zachorowań na raka
luz-kw-1-s

Jak stosować błonnik oczyszczający?

Błonnik stosuj 2-3 razy dziennie, zależy to od Twojego samopoczucia. Jednorazowo, wsyp do szklanki 1 łyżeczkę błonnika i zalej szklanką wody, bądź soku, jogurtu, mleka, a nawet można go dodać do zupy czy musli – wszystko zależy od indywidualnych upodobań. Najlepszy efekt można osiągnąć stosując błonnik na 3 godziny przed posiłkiem. Pamiętaj koniecznie, że przy stosowaniu błonnika, koniecznie należy pić co najmniej 2 litry wody dziennie.

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.