Jak szybko schudnąć?

dieta

Co rozumiesz przez pojęcie „szybkiego schudnięcia”? Chyba nie zrzucenie 5 kg w ciągu dwóch tygodni, aby po kolejnym tygodniu obserwować efekty jo-jo.

Zdrowe i mądre odchudzanie może być szybkie, ale nie ekspresowe. Czyli?
Chudniesz powoli [na początku], później szybciej, ale nie gwałtownie. Dzięki temu, po zakończeniu odchudzania, uda Ci się utrzymać wagę na stałym poziomie, przez cały czas.

Dlatego zastosuj się do kilku zasad żywieniowych:
•    Zrezygnuj z pustych kalorii, które znajdują się w gazowanych napojach, sokach i nalewkach. Są one zabójcze dla Twojej diety, ponieważ dostarczają do organizmu kalorie, których nie jesteś w stanie przerobić na energię.
•    Jedz tyle, żebyś poczuła się najedzona, ale nieprzejedzona. Jeśli czujesz, że nie jesteś już w stanie zjeść reszty tego, co zostało Ci na talerzu, to nie zmuszaj się, bo jest to najprostsza droga do przytycia.
•    Zrezygnuj ze słodyczy i jedzenia typu fast-food. Zamiast tego sięgaj po owoce i warzywa, które mają dużo cennych witamin, a ich jedzenie powoduje, że dłużej czujesz się syta.

Jeśli zastosujesz się do tych rad, Twoje odchudzanie może być szybsze i bardziej skuteczne. A już z pewnością zdrowe.

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.