Jak walczyć z obwisłą skórą na brzuchu po odchudzaniu?

Ostatnie miesiące Twojego życia związane były z podejmowaniem wszelkich starań, aby poprawić wygląd swojej sylwetki? Stosowałaś/łeś się do zaleceń restrykcyjnej diety i wykonywałaś/łeś ciężkie treningi na siłowni? Jednak osiągnięty efekt nie jest dla Ciebie w 100% zadowalający? Zjawisko nadmiernej ilości skóry na brzuchu po zakończeniu odchudzania jest często spotykane, zwłaszcza wtedy, gdy w krótkim czasie stracimy dużą ilość kilogramów. Czy istnieją skuteczne sposoby radzenia sobie z niniejszym problemem? I kiedy konieczne jest przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziesz w dalszej części artykułu.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak się odchudzać, aby uchronić się przed niniejszym problemem;
  • Jak ćwiczyć, aby wzmocnić i wyrzeźbić mięśnie brzucha;
  • Jakie zabiegi pielęgnacyjne stosować, aby poprawić wygląd skóry na brzuchu;
  • Co jeszcze możemy zrobić, aby poprawić wygląd naszego brzucha;
  • Kiedy konieczne jest przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego, mającego na celu pozbycie się nadmiernych ilości skóry.
obwisła skóra na brzuchu

Jak się odchudzać, aby uchronić się przed niniejszym problemem?

W celu uniknięcia zjawiska nadmiernej ilości skóry po zakończeniu odchudzania, warto zacząć od rozsądnego zaplanowania swojej diety. Okazuje się, że za powstawanie powyższego efektu, w głównej mierze odpowiedzialna jest zbyt szybka utrata tkanki tłuszczowej. Według ekspertów, optymalne dla naszego zdrowia oraz wyglądu tempo chudnięcia powinno wynosić od 0,5 kilograma do maksymalnie 1 kilograma tygodniowo. Osiągnięcie takiego efektu możliwe jest poprzez stosowanie zrównoważonej diety, dostosowanej do naszych indywidualnych potrzeb i możliwości. W celu ustalenia odpowiedniego jadłospisu, warto zasięgnąć opinii w gabinecie dietetyka, który oprócz fachowej porady, zapewni nam również stałą kontrolę efektów odchudzania.

Jak ćwiczyć, aby wzmocnić i wyrzeźbić mięśnie brzucha?

Osiągnięcie najlepszych efektów odchudzania możliwe jest tylko wtedy, gdy połączymy zdrową dietę z regularnymi ćwiczeniami. Nie musimy przy tym wydawać fortuny na wszelkiego rodzaju akcesoria do fitnessu. Tak naprawdę wystarczy nam kawałek przestrzeni, wygodny strój i motywująca muzyka. Jeśli chcemy zwalczyć problem nadmiernej ilości skóry po odchudzaniu, nie możemy zapominać o systematyczności. Nawet 30-minutowe ćwiczenia, wykonywane każdego dnia są w stanie zapewnić nam dobre efekty. Nie zapominajmy jednak, że podobnie jak na skutki odchudzania, tak i ćwiczeń należy wytrwale czekać. Najważniejsze jest to, aby się nie zniechęcać i dostrzegać w sobie nawet te najmniejsze zmiany. Jeśli ciężko jest nam poradzić sobie z katorżniczą pracą oraz subiektywnie nikłymi efektami, warto poszukać wsparcia wśród bliskich lub w gabinecie psychodietetyka. W wielu przypadkach, otrzymanie właściwej pomocy i wsparcia ze strony drugiej osoby przyczynia się do umocnienia motywacji, a tym samym kontynuowania walki o piękny wygląd sylwetki, zdrowie i dobre samopoczucie.

jak wzmocnić mięśnie brzucha

Jakie zabiegi pielęgnacyjne stosować, aby poprawić wygląd skóry na brzuchu?

W walce z problemem nadmiernej ilości skóry na brzuchu mogą pomóc nam liczne zabiegi kosmetyczne, które bez trudu wykonamy w domu.

  • Po pierwsze: PEELING. Wykonywany przynajmniej 2-3 razy w tygodniu, delikatny peeling skóry brzucha zapewni jej jędrność i świeży wygląd;
  • Po drugie: MASAŻ. Codzienne wykonywanie delikatnego masażu przy pomocy szorstkiej rękawicy lub masażera oraz balsamu nawilżającego, również może zapewnić nam poprawę kondycji skóry po odchudzaniu;
  • Po trzecie: NAWILŻENIE. Codzienne nawilżanie skóry przy pomocy balsamów zawierających kolagen jest w stanie istotnie poprawić elastyczność skóry.

Należy przy tym pamiętać, że powyższe metody są jedynie wsparciem w osiągnięciu wymarzonego wyglądu. Uzyskanie najlepszych efektów możliwe jest tylko wtedy, gdy połączymy je z odpowiednią dietą oraz systematycznymi ćwiczeniami.

wygląd skóry na brzuchu po odchudzaniu

Co jeszcze możemy zrobić, aby poprawić wygląd naszego brzucha?

Jeśli zależy nam na tym, aby istotnie poprawić wygląd naszego brzucha po odchudzaniu, powinniśmy raz na zawsze pożegnać się z uzależnieniem od tytoniu. Liczne badania naukowe wskazują na fakt, iż palenie papierosów istotnie wpływa na utratę jędrności skóry. Ponadto, ważne jest, aby do minimum ograniczyć spożywanie napojów alkoholowych. Należy również pamiętać, aby każdego dnia dostarczać do organizmu odpowiednią ilość płynów, najlepiej w postaci wody niegazowanej.

Kiedy konieczne jest przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego, mającego na celu pozbycie się nadmiernych ilości skóry?

Przeprowadzenie inwazyjnych zabiegów chirurgicznych, związanych z usunięciem nadmiernej ilości skóry po odchudzaniu, konieczne jest wtedy, gdy osoba w krótkim czasie zgubiła dużą ilość kilogramów. Na przykład, 40-50 kilogramów w ciągu 6-8 miesięcy. W takim przypadku, nadmiar skóry nie tylko sprawia problem estetyczny, ale również może utrudniać prawidłowe funkcjonowanie w życiu codziennym.

Podsumowanie

Osiągnięcie zdrowej wagi przez osoby, które zmagały się z problemem otyłości, jest ogromnym sukcesem. Droga, którą pokonują często jest długa i usłana licznymi trudnościami. Zwalczanie problemu obwisłej skóry po zakończeniu kuracji odchudzającej jest kolejnym wyzwaniem. Niemniej jednak, jest to wyzwanie, które niejako wieńczy wielomiesięczny trud. Dlatego też, warto jeszcze raz zebrać w sobie wszystkie siły i powalczyć nie tylko o piękny wygląd, ale przede wszystkim dobre samopoczucie.

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.