Jak zdrowe odżywianie wpływa na odporność?

Obecna sytuacja na świecie, związana z pandemią, jest ogromnym wyzwaniem dla ludzi. Chociaż nieustannie mamy kontakt z jakimś patogenem, pojawienie się wirusa SARS-CoV-2 zaskoczyło wszystkich. Ponieważ póki co radzimy sobie z tą sytuacją bardzo intuicyjnie, nadal nie wiedząc, co tak naprawdę przyniesie oczekiwany efekt w postaci pokonania niewidzialnego wroga, warto wzmocnić swój organizm. – Jak zrobić to poprzez zdrowe odżywianie się?

W zdrowym ciele, zdrowy duch

Coraz więcej osób zwraca uwagę na to, co je i chce dokonywać świadomych wyborów. Warto wspomnieć, że negatywne skutki pandemii nie są związane wyłącznie i bezpośrednio z zachorowaniem na chorobę COVID-19. Mierzymy się ze znacznie szerszym problemem. Dochodzi do wzmożenia objawów chorób przewlekłych, do manifestowania się zaburzeń i chorób psychicznych. Strach przed niewiadomą, jaką jest przyszłość w czasach pandemii, sieje wielowymiarowe spustoszenie

Właśnie dlatego warto zadbać o swoje zdrowie w ujęciu holistycznym, a więc zakładającym integralność między ciałem a umysłem. I to właśnie zdrowa żywność odpowiedniej jakości może w tym pomóc. Nawet, jeśli u siebie nie zauważyło się żadnych niepokojących objawów, one mogą nadejść. Zadbanie o to, aby organizm był zdrowy i silny, w niczym nam nie zaszkodzi a zdecydowanie może pomóc.

Codzienna dawka ruchu (to może być nawet spacer), picie dużej ilości wody, unikanie sytuacji stresowych, znalezienie odpowiednich dla siebie metod relaksacji i w końcu zdrowe odżywianie się. Tak właśnie wygląda droga prowadząca do wzmocnienia ciała i poprawy samopoczucia. W tym wypadku nie warto uciekać na skróty. W końcu chodzi o nasze zdrowie.

Skąd pozyskać eko żywność jakości premium?

Świadome odżywianie się wymaga zdobycia choćby podstawowej wiedzy na temat produktów, po które się sięga. Mowa o tym, skąd są one pozyskiwane, jak zostały wyprodukowane oraz co zawierają. Sposób uprawy roślin oraz forma hodowli zwierząt stanowią fundament do produkowania żywności jakości premium. Co więcej, w związku z tym, że stacjonarnych punktów z ekologiczną żywnością jest stosunkowo niewiele, a popyt na nie nieustannie rośnie, bogatą ofertę produktów spożywczych można z łatwością znaleźć na stronach sklepów internetowych.

Ponieważ początkowe poszukiwania mogą być trudne, warto zacząć od zakupów przez internet. Sklep ekologiczny jest nie tylko źródłem wysokiej jakości produktów, ale także to kopalnia wiedzy. Można do woli przeglądać interesujące nas produkty, czerpać na ich temat wiedzę, poszerzając swoją świadomość konsumencką.

Ekologiczne i zróżnicowane artykuły spożywcze zapewnią podaż w niezbędne składniki odżywcze. Oznacza to pobudzenie naturalnych mechanizmów obronnych. Wówczas chorujemy rzadziej, a nawet, jeśli zdarzy się nam coś “złapać”, przechodzimy chorobę lżej. Co istotne, czujemy się także lepiej psychicznie, nasz umysł działa sprawniej, wiele codziennych czynności sprawia mniej problemu.

Właśnie dlatego warto naturalnie zadbać o swoje zdrowie, ustalając zdrową dietę oraz zapewniając sobie codzienną dawkę ruchu (niezależnie od pogody). Takie postępowanie może wyłącznie wpłynąć na naszą korzyść, dlatego czemu by nie spróbować?

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.