Koktajl z młodym jęczmieniem. WYPRÓBUJ! :)

Jeśli rano nie masz czasu na śniadanie, a nie chcesz wychodzić z domu z pustym żołądkiem postaw na szybki superfood- młody jęczmień w wersji koktajlowej. To pożywna i smaczna dawka energii z rana, która pobudzi, ożywi i pozwoli aktywnie przetrwać długi dzień.

Skąd bierze się młody jęczmień?

Są to młode liście jęczmienia. Podczas wzrostu zawierają one najwięcej składników odżywczych. Takie liście można kupić np. w formie proszku w sklepach ze zdrową żywnością (tutaj).
Jęczmień jest bogaty w witaminy z grupy B i antyoksydanty, w tym: beta – karoten i witaminę C i E. Zawiera też błonnik, który reguluje i usprawnia proces trawienia.

Jęczmień w koktajlu…

Zielony koktajl z dodatkiem jęczmienia to prawdziwa bomba witaminowa. Jęczmień zawiera ok. 30 – 40% białka i inne składniki odżywcze. Taki koktajl jest, więc pełnowartościowym posiłkiem, po który warto często sięgać.
Przygotowanie koktajlu na bazie młodego jęczmienia i np. soku owocowego jest bardzo proste i szybkie. Jeśli, więc nie mamy czasu na zrobienie posiłku, warto wybrać szybszy, ale zdrowy sposób na pożywny koktajl.

Jeśli pijemy koktajl codziennie warto unikać pewnych błędów. Przede wszystkim należy zadbać o różnorodność w doborze składników do koktajlu. Nie powinno się przez dłuższy okres czasu pić tego samego koktajlu, ponieważ są warzywa i owoce, których spożywanie w zbyt dużej ilości nie przynosi korzyści zdrowotnych, a może wręcz zaszkodzić. Dotyczy to głównie szczawianów, których nie powinniśmy stosować w koktajlach zbyt często.
Produktów, na bazie których można przygotować smaczny koktajl jest wiele. Warto wybierać, mieszać i bawić się smakami. W taki sposób koktajle nie znudzą się nam, a ich przygotowywanie będzie zawsze miłą czynnością.

A co powiecie na koktajl z młodym jęczmieniem i sokiem? Prosty i szybki w przygotowaniu, a jaki smaczny! 🙂

Młody jęczmień z sokiem

Składniki:
2 szklanki soku jabłkowego lub pomarańczowego
1 łyżeczka młodego jęczmienia

Składniki dobrze wymieszać, aż jęczmień rozpuści się.

Smacznego!

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.