Kolagen rybi w kapsułkach 60

Szacuje się, że kolagen to ok. 30% całkowitej masy białka ludzkiego. Do jego podstawowych funkcji należy zachowanie sprężystości skóry, jej optymalne nawilżenie i regeneracja komórek. Kolagen jest elementarnym budulcem tkanki łącznej. Wchodzi w skład kości, skóry, stawów i rogówki oka.

Człowiek wraz z wiekiem traci zdolność jego syntezy. Zdolność ta może zostać zaburzona również w czasie zbyt intensywnego wysiłku fizycznego, u osób uprawiających sporty wyczynowe, albo chorych na zwyrodnienie stawów. Nieprawidłowy metabolizm kolagenu objawia się sztywnością i bólami stawów.

Kolagen wykorzystywany do tej pory w kosmetyce i suplementacji pochodził od ssaków, jednak przełomowym okazało się produkowanie preparatów uzyskiwanych z ryb.

LIOFILIZOWANY KOLAGEN W KAPSUŁKACH:

Kolagen w kapsułkach to aktywny biologicznie suplement diety o bardzo wysokiej jakości i szerokim zastosowaniu. Liofilizowany hydrat kolagenowy to produkt w postaci proszku zamkniętego w kapsułkach – jedna z najzdrowszych i najbardziej przyswajalnych form kolagenu. Posiada lepsze właściwości kosmetyczne niż kolagen ssaków.

STOSOWANIE:

Zaleca się spożywać 2-4 kapsułki dziennie, popijając dużą ilością wody.  Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek z jego składników.

SKŁAD:

Liofilizowany kolagen z ryb, żelatyna, barwnik – dwutlenek tytanu.

Udostępnij:

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.