Czy wiesz, że przeciętny Amerykanin spożywa rocznie, w różnej formie, ok. 68 kg cukru? Jest to o wiele za dużo, stąd problem nadwagi i otyłości w USA. W Polsce ten wskaźnik jest nieco niższy, ale i tak spożywamy zbyt dużą ilość cukru, co również przekłada się na dodatkowe kilogramy. Co, jednak, zrobić, kiedy nie potrafimy zrezygnować ze słodzenia herbaty, lub kawy?
Cukier jest związkiem chemicznym, łatwym do strawienia i bardzo kuszącym, dlatego sięgamy po niego tak często. Niestety, czyni on ogromne spustoszenia w naszym organizmie i powoduje, że waga pokazuje o wiele więcej niż chcielibyśmy. Ale jest sposób na zastąpienie niezdrowego cukru- używanie ksylitolu!
Zdrowie przede wszystkim!
Ksyliot jest zdrowym zamiennikiem zwykłego cukru i w przeciwieństwie do takich cukrów, jak: glukoza, fruktoza, sacharoza i laktoza, nie fermentuje w przewodzie pokarmowym.
Ksylitol powinny używać zwłaszcza osoby, które spożywają dużo zwykłego cukru w jego najprostszej postaci- sypkiej, lub w kostkach i osoby, które jedzą dużo słodyczy. Cukier wprowadza negatywne zmiany w naszym organizmie, podnosi poziom insuliny i prowadzi do chorób, np. próchnicy. Ksylitol, zaś działa regenerująco i naprawia spustoszenia, które powoduje w naszym organizmie biały cukier. Spożywanie go zmniejsza łaknienie cukru i pozwala wyeliminować niezdrową substancję, jaką jest „zwykły cukier” z naszego jadłospisu.
Co istotne, ksylitol jest wytwarzany przez nasz organizm w naturalnej formie, dlatego zażywanie go nie wiąże się z negatywnymi skutkami ubocznymi.
Jak natura chciała…
Ksylitol to cukier naturalnego pochodzenia. Produkuje się go z drzew liściastych, najczęściej z brzozy. Jest cukrem pieciowęglowym, co oznacza, że ma właściwości bakteriobójcze. Inne formy cukru, w tym zwykły, biały, którym słodzimy herbatę, są cukrami sześciowęglowymi i ich działanie polega na wzmacnianiu działania bakterii, które wytwarzają się podczas procesu ich spożywania. Ksylitol działa regenerująco i powoduje, że niebezpieczne bakterie nie atakują naszego organizmu.
Cukier brzozowy jest niemal o połowę mniej kaloryczny niż zwykły cukier. Organizm przetwarza go dłużej niż zwykły cukier sześcioweglowy, dlatego nie dochodzi do gwałtownego podwyższenia poziomu cukru we krwi, co jest bardzo niebezpieczne, zwłaszcza u osób, które chorują na cukrzycę.
Ksylitol znajdziecie w sklepie ze zdrową żywnością:
Ksylitol, w odróżnieniu od białego cukru, posiada o 40% mniej kalorii, choć, w smaku, jest równie słodki. A to oznacza, że wybierając go nie odczujemy różnicy podczas stosowania, za to nasza waga ma szansę wreszcie się obniżyć, a zdrowie poprawić. To idealne rozwiązanie dla osób, będących na diecie, które chcą zadbać o sylwetkę, bez zbędnych wyrzeczeń!