Lato tuż, tuż – podpowiadamy jak przygotować się na nadchodzący sezon!

Dni są coraz cieplejsze, a to oznacza, że już za chwilę rozpocznie się prawdziwe lato! Jak przygotować się na nachodzący sezon i przy okazji pozbyć się kilku zbędnych kilogramów?

W poniższym poradniku podpowiemy Ci, jakich zasad dietetycznych należy przestrzegać i jakie ćwiczenie warto wykonywać, aby tego lata cieszyć się nie tylko nienaganną sylwetką, ale i dobrym samopoczuciem. Ponadto, przedstawimy Ci kilka cennych porad dotyczących ochrony skóry przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

ZDROWIE I DOBRE SAMOPOCZUCIE – Czyli jakie zasady diety bikini warto wprowadzić w życie?

Podstawowym zadaniem diety bikini jest przygotowanie sylwetki na sezon wakacyjny. Jednakże, naszym zdaniem odpowiednio zbilansowana dieta powinna zapewnić Ci nie tylko rewelacyjny wygląd, ale i dobre samopoczucie. Dlatego też, wykorzystując świeżość oraz dostępność sezonowych warzyw i owoców, warto zmienić coś w swoim jadłospisie, a przy okazji zrzucić kilka zbędnych kilogramów.

5 zasad zrównoważonej diety na lato

  • Po pierwsze: Ogranicz picie napojów wysokosłodzonych i zastąp je szklanką schłodzonej wody mineralnej (pamiętaj, aby czasie upalnych dni przyjmować minimum 2l płynów na dobę);
  • Po drugie: Zrezygnuj ze słodkich lub słonych przekąsek i zastąp je świeżymi owocami sezonowymi (na przykład truskawkami);
  • Po trzecie: Wymień smażone mięso na sałatkę pełną warzyw i zdrowych dodatków (na przykład: sera koziego, grillowanego kurczaka lub ciecierzycy);
  • Po czwarte: Znajdź czas na samodzielne przygotowywanie posiłków i deserów. Domowy sorbet, a nawet własnoręcznie przyrządzony kebab są zdrowsze i smakują znacznie lepiej niż te zakupione w barze z Fast-foodami;
  • Po piąte: Zrezygnuj z białego cukru i zastąp go ksylitolem lub naturalnym miodem.

PIĘKNE CIAŁO – Czyli ćwiczenia na płaski brzuch i krągłe pośladki.

Nawet 15 minut ćwiczeń dziennie jest w stanie pozytywnie wpłynąć na zmianę wyglądu Twojego ciała. Jeśli chcesz przygotować swoją sylwetkę na nadchodzący sezon bikini nie potrzebujesz wcale karnetu na siłownię. Wystarczy Ci kawałek podłogi, mata/koc i chwila dla siebie. Poniżej przedstawimy Ci kilka prostych ćwiczeń, dzięki którym podniesiesz swoje pośladki i skutecznie wyrzeźbisz brzuch.

4 proste ćwiczenia krągłe pośladki i płaski brzuch

Ćwiczenie I: Unoszenie miednicy w leżeniu na plecach. Połóż się wygodnie na plecach i wyciągnij ręce wzdłuż tułowia. Następnie, ugnij kolana i unieś wysoko pupę w taki sposób, aby uzyskać linie prostą (utrzymaj niniejszą pozycję przez około 5 sekund). Na koniec opuść pośladki na ziemię i powtórz ćwiczenie około 30 – 50 razy.

Ćwiczenie II: Wznoszenie nóg w pozycji leżącej, bocznej. Połóż się na prawym boku i delikatnie ugnij prawą nogę w kolanie. Następnie unieś wyprostowaną, lewą nogę i przytrzymaj ją w tej pozycji przez około 2-3 sekundy. Powtórz ćwiczenie około 15 razy, a następnie połóż się na lewy bok i wykonaj tę samą procedurę.

Ćwiczenie III: Wykopy nóg w pozycji podpartej na kolanach. Wykonaj klęk podparty i przyciągnij do swojej klatki piersiowej jedno kolano. Następnie przenieś kolano w tył i unieś je najwyżej jak potrafisz. Powtórz niniejsze ćwiczenie około 15 razy, a następnie zmień bok.

Ćwiczenie IV: Brzuszki skośne w pozycji leżącej. Połóż się wygodnie na plecach z nogami ugiętymi w kolanach. Unieś prawą nogę i oprzyj jej stopę o prawe kolano. Następnie załóż ręce za głowę i unieś tułów jednocześnie starając się dotknąć lewym łokciem do prawego kolana.

ZDROWA SKÓRA – czyli jak chronić się przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych?

Chociaż przez większość roku z utęsknieniem czekamy na wypełnione słońcem lato, w upalne dni musimy wykazywać się szczególna rozwagą, aby tym samym uniknąć szkodliwych konsekwencji dla naszego zdrowia.

5 zasad zdrowego korzystania ze słońca

  • Po pierwsze: Pamiętaj o regularnym nakładaniu kremów z filtrem (przynajmniej raz na 3 godziny);
  • Po drugie: Unikaj przebywania na słońcu w godzinach od 11:00 do 16:00;
  • Po trzecie: Podczas słonecznych dni pamiętaj o odpowiedniej ochronie oczu i głowy;
  • Po czwarte: Podczas pobytu na plaży wybieraj raczej zacienione miejsca i unikaj nadmiernego opalania skóry;
  • Po piąte: W upalne dni zrezygnuj z obcisłych ubrań z ciężkiej tkaniny i zastąp je przepuszczającymi powietrze, zwiewnymi materiałami, dzięki którym Twoja skóra będzie swobodnie oddychać.

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.