Maseczki ochronne antysmogowe – jak działają?

Znalezienie pasującej maski przeciwsmogowej, która dokładnie filtruje szkodliwe zanieczyszczenia z powietrza, jest kluczem do skutecznej ochrony. Podczas gdy każda maseczka ​​jest w stanie zablokować niektóre większe zanieczyszczenia, tylko dobrze dopasowana maska ​​z wymiennym filtrem pomaga chronić użytkownika nawet przed najmniejszymi cząsteczkami. Dowiedz się, na czym polega działanie masek antysmogowych.

Jak działają maski antysmogowe?

Maski antysmogowe mają zapobiegać przedostawaniu się zanieczyszczeń do płuc i tym samym chronić organizm przed ich zgubnymi skutkami. Na skuteczność działania maseczek wpływa kilka czynników.

  • Wybór tkaniny. Różne rodzaje tkanin mogą filtrować zanieczyszczenia z różną wydajnością. Większość masek chroniących przed zanieczyszczeniami wykorzystuje kombinację tkanin, aby skutecznie zatrzymywać szkodliwe związki.
  • Grubość i warstwy tkaniny. Powszechnie zakłada się, że im grubsza tkanina i im więcej jej warstw, tym skuteczniejsza filtracja. Jest to błędne myślenie, ponieważ dzisiejsza technologia umożliwia produkcję masek z warstwami cienkich tkanin, które odznaczają się skuteczną filtracją, a przy tym nie utrudniają oddychania.
  • Wybór szycia. Maski antysmogowe muszą być uszyte z największą starannością, w przeciwnym razie nie będą skuteczne. Ważne są także solidne systemy mocujące, które utrzymują maseczkę na miejscu.
  • Dopasowanie maski. Jest w zasadzie jednym z najważniejszych aspektów skutecznego przeciwdziałania zanieczyszczeniom. Jeśli maseczka nie przylega dobrze do twarzy, z zewnątrz mogą przedostać się zanieczyszczenia. Dobra produkt taki jak maska antysmogowa Broyx zapewnia uszczelnienie nosa, policzków i podbródka. 
  • Wymienne filtry. To one przyciągają i zapobiegają przedostaniu się zanieczyszczeń do twojego układu oddechowego. Jeśli zbyt długo będziesz używać jednego filtra, maska stanie się bezużyteczna.

Dlaczego maski antysmogowe Broyx to najlepszy wybór?

„Przymusowa moda” na maseczki w dobie pandemii koronawirusa sprawiła, że wielu producentów postanowiło wdrożyć takie akcesoria do swojej produkcji. Jednak tylko nielicznym udało się przejść surowe procedury spełnienia norm skuteczności i uzyskania certyfikatów bezpieczeństwa wyprodukowanych masek. Jednym z takich producentów jest Broyx, którego produkty posiadają ważny certyfikat środka ochrony osobistej oraz znak bezpieczeństwa CE, a także spełniają wymagania normy EN149:2001+ A1:2009.

Każda maska Broyx została wykonana z materiałów, które zapewniają skuteczną ochronę i komfort użytkowania. Ponadto zadbano o wymienne filtry, które należy zmieniać średnio co 40 godzin aktywnego użytkowania. Oczywiście czas ten może ulec skróceniu, jeśli maseczka antysmogowa będzie wykorzystywana np. do pracy fizycznej w dużym zapyleniu lub biegania w silnie zanieczyszczonej przestrzeni miejskiej.

Model Alfa czy Delta – który wybrać?

W ofercie producenta masek przeciwsmogowych Broyx znajdziesz dwa modele: Alfa oraz Delta. Pierwszy z nich składa się z ażurowej włókniny poliestrowej, która zapewnia wyjątkową paroprzepuszczalność i odprowadzenie potu na zewnątrz. Ten model został stworzony z myślą o osobach, które potrzebują maski antysmogowej do pracy w pomieszczeniach lub użytkowania jej na zewnątrz w cieplejsze dni roku. 

Natomiast wersja Delta została wykonana z wytrzymałego i odpornego na uszkodzenia neoprenu. Wyposażono ją w dodatkowo stabilizujące mocowanie wokół uszu, dzięki czemu maseczka idealnie przylega do twarzy i stabilnie utrzymuje się na głowie. Ze względu na grubszą tkaninę, doskonale sprawdza się w zimniejsze dni i polecana jest do noszenia jesienią i zimą.

Maska Broyx – jedyny słuszny wybór

Jeśli szukasz maseczki antysmogowej, która skutecznie chroni nie tylko przed smogiem, ale i wirusami, w tym koronawirusem, jedynym słusznym wyborem jest produkt od Broyx. Wybierając akcesorium tego producenta, dodatkowo możesz liczyć na wyjątkowy wygląd maseczki. Podczas opracowywania masek antysmogowych Broyx zadbano o to, aby produkt był skuteczny oraz modny. Dzięki temu jest on odpowiedni zarówno do eleganckiej, jak i codziennej lub sportowej stylizacji. Dostępne w kilku wzorach i kolorach maski Broyx na pewno przypadną do twojego gustu.

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.