Masło Shea

Masło shea zasługuje na uwagę ponieważ jest niezwykle bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe, znacznie przewyższające ilością te zawarte w maśle kakaowym czy innych naturalnych masłach roślinnych.

Masło Shea dostarcza również wszystkich najważniejszych witamin potrzebnych, aby skóra wyglądała młodo i gładko. Jego właściwości chronią skórę przed wiatrem, zimnem i ostrym słońcem.

Właściwości masła shea

  • Masło Shea zawiera cenne składniki odżywcze, w tym kwasy tłuszczowe nienasycone i nasycone. Działają one nawilżająco na skórę i chronią przed utratą wody z organizmu. W efekcie, skóra nie starzeje się, a zniszczone komórki regenerują się.
  • Masło Shea zawiera naturalną alantoinę, która łagodzi podrażnienia, regeneruje, pomaga pozbyć się przebarwień i odżywia skórę wrażliwą.
  • Masło Shea zawiera, też wiele witamin, w tym witaminę E, która łagodzi podrażnienia i prowitaminę A, która ma właściwości regenerujące.
  • Masło Shea posiada lekki filtr ochronny, dzięki czemu chroni i zabezpiecza skórę przed poparzeniami słonecznymi.

Stosowanie

Stosować bezpośrednio na skórę twarzy, ciała, na włosy itp. Przed aplikacją należy rozetrzeć najpierw w dłoniach.

Udostępnij:

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.