Młody jęczmień- jak go stosować?

Młody jęczmień to jeden z ostatnich hitów, któremu przypisuje się wiele dobroczynnych właściwości, jeśli chodzi o zdrowie. Jest w tym wiele prawdy, ponieważ młody jęczmień zawiera witaminy i składniki mineralne oraz dużą ilość aminokwasów i błonnika pokarmowego.

n9


Zielony jęczmień ma właściwości przeciwzapalne, przeciwnowotworowe i przeciwwirusowe. Jest pomocny w leczeniu zmian skórnych, chorób sercowo-naczyniowych i cukrzycy. Dzięki zawartości błonnika ma właściwości wspomagające odchudzanie.

Jak stosować młody jęczmień?

Zielonego jęczmienia nie przyjmuje się pod postacią surówek lub sałatek. Można go kupić w formie soku lub rozdrobnionej trawy jęczmiennej (do kupienia tutaj).
Proszek jest pozyskiwany poprzez wyciskanie soku z młodego jęczmienia, który następnie suszy się, odparowując wodę pod ciśnieniem, w niskiej temperaturze. Daje to możliwość zachowania prozdrowotnych właściwości zielonego jęczmienia przez dłuższy czas.

Organizm najlepiej, bo prawie w 100% przyswaja składniki zawarte w proszku z soku.

g654

Przygotowanie soku z młodego jęczmienia na bazie proszku

Proszek z zielonego jęczmienia należy rozpuścić w szklance letniej wody, soku owocowego lub soku ze świeżo wyciśniętych owoców.
Tak przygotowany sok należy pić ok. 20-30 minut przed jedzeniem 2 razy dziennie.

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.