Młody jęczmień – siła i zdrowie prosto z natury!

Młody jęczmień to proszek ze zmielonych liści jęczmienia. Jest on niezwykle bogaty w witaminy i aminokwasy. Dostarcza naszemu organizmowi wszystkie składniki odżywcze potrzebne w ciągu każdego dnia. Zielony jęczmień zawiera witaminy, które aktywują enzymy pomagające zapobiegać wielu chorobom. Zobacz na jakie dolegliwości pomoże.

jeczmien-zywnosc

NIEZWYKŁY SKŁAD

Młody jęczmień zawiera szereg witamin, takich jak: witamina C, E i K oraz witaminy z grupy B: B1, B2, B3, B6, B5 (kwas pantotenowy), B11 (kwas foliowy) i B12. W jego skład wchodzi również duża ilość błonnika i łatwo przyswajalne węglowodany. Zielony jęczmień bogaty jest w miedź, chrom, mangan, potas, magnez, żelazo, wapń i cynk. Wszystkie te składniki można spożyć w postaci proszku albo tabletek. Jaki inny produkt zawiera takie bogactwo witamin i minerałów?

Składniki zawarte w młodym jęczmieniu pomagają utrzymać prawidłową równowagę kwasowo-zasadową w organizmie. Ekstrakt z młodego jęczmienia działa przeciwmiażdżycowo i przeciwzakrzepowo. Wyjątkowo wysoka zawartość potasu pomaga przy problemach układu krążenia. Zawarty w jęczmieniu magnez wywiera pozytywny wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego i pomaga w likwidacji długotrwałego stresu.

Skuteczne odchudzanie!
W czym tkwi sekret młodego jęczmienia jako produktu pozwalającego łatwo zrzucić zbędne kilogramy? To wysoka zawartość błonnika czyni go ekspertem w tej dziedzinie. Błonnik wspomaga perystaltykę jelit, przyspiesza metabolizm, dzięki czemu proces odchudzania staję się dużo szybszy i przede wszystkim bardziej widoczny.

jeczmien-zywnosc-12.123

Anemia
Czy wiesz, że nawet ¼ kobiet cierpi na niedokrwistość? Do tworzenia krwi potrzebne są jony żelaza, potasu, miedzi, białka i kwasu foliowego. Witaminy przyjmowane w pożywieniu są najczęściej niszczone w procesie gotowania, żelazo zamienia się w trudno wchłanialny tlenek, w związku z czym używanie produktów ze zredukowanym żelazem już nie wystarcza. Młody zielony jęczmień zawiera żelazo wiązane organicznie, dlatego układ pokarmowy wchłania go natychmiast.

Wysoka zawartość chlorofilu!
Chlorofil posiada właściwości pobudzające i wzmacniające. Ma również za zadanie pobudzić pracę układu sercowo-naczyniowego. Wysoka zawartość chlorofilu usuwa nieprzyjemny zapach ciała i z ust.

Działanie odmładzające
Jęczmień zawiera dużą ilość SOD, czyli enzymu superoksydymustaza. Enzym ten posiada zdolność do odmładzania komórek w taki sposób, że zwalcza wolne rodniki podczas metabolizmu. Amerykańscy naukowcy wiążą enzym SOD z długowiecznością. Wspomaga leczenie trądziku i atopowego zapalenia skóry. Regularnie spożywany zielony jęczmień wzmacnia skórę, włosy i paznokcie.

Zaparcia
Czy wiesz co to jest potrójny barometr zdrowia? Dobre jedzenie, dobry sen i… dobre wypróżnianie. Te warunki są niemal gwarancją zdrowia, gorzej jeśli dochodzi do zaburzenia choć jednego z nich. Długotrwałe zaparcia powodują złe samopoczucie, bóle głowy, zakłócają sen, itp. Są one skutkiem zmniejszonej aktywności jelita grubego a także zmniejszonej wydolności ruchowej ciała. Składniki aktywne zawarte w młodym jęczmieniu, a zwłaszcza potas, wzmacniają mięśnie odpowiadające za wypróżnianie i wspomagają ruch układu trawiennego.

jeczmien-zywnosc-12

Jak stosować młody jęczmień?

Zaleca się stosowanie 1-2 łyżeczki proszku dziennie, jako dodatek do soku, napoju, koktajlu, jogurtu, itp. Można go też rozpuszczać w wodzie, jednak należy zwrócić uwagę, aby woda nie była gorąca, ponieważ w wysokich temperaturach traci większość swoich cennych właściwości.

Czy wiesz, że do regularnego stosowania młodego jęczmienia przyznaje się wiele gwiazd i celebrytów? Jeśli zależy ci na zdrowiu i szczupłej sylwetce, koniecznie musisz wypróbować młody zielony jęczmień.

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.