MSM proszek – siarka organiczna dla zdrowia organizmu

MSM to siarka organiczna, niezbędna do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Ma postać bezwonnego, białego proszku, który dobrze rozpuszcza się w wodzie. Po co stosować MSM w formie suplementu?

MSM (Metylosulfonylometan) – dlaczego stosować suplementację?

MSM jest substancją, która w obecnie produkowanej żywności występuje w ograniczonej ilości. Przed laty siarka organiczna była dostarczana do organizmu wraz ze świeżymi artykułami spożywczymi, jednak dziś dzieje się inaczej. MSM jest związkiem wyjątkowo delikatnym, dlatego proces pasteryzacji, gotowanie, mrożenie, naświetlanie lub inna metoda konserwacji niszczą siarkę. Ponadto MSM coraz rzadziej spotyka się w produktach świeżych, gdyż owoce i warzywa są modyfikowane genetycznie, a krowy dające mleko – karmione sztucznie.

Ze względu na niedobory MSM w jedzeniu, powinno się stosować suplementację siarki organicznej. Jej właściwości zostały odkryte przez badaczy z dziedziny medycyny ortomolekularnej. Siarka organiczna odtruwa organizm, detoksykuje, pomaga w odbudowie komórek i wykazuje działanie anaboliczne. Jeżeli siarki jest zbyt mało w organizmie, pojawiają się chroniczne zmęczenie, depresja, zaburzenia czynności narządów i choroby degeneracyjne.

MSM w proszku- leczenie bólu

Suplementacja MSM pomaga zwalczać przewlekły ból. Przyjmowanie proszku łagodzi dolegliwości bólowe związane z:

– chorobą zwyrodnieniową stawów i kręgosłupa,

– uszkodzeniami ciała po wypadkach, skaleczeniach i oparzeniach,

– migreną,

– przeforsowaniem mięśni,

– fibromialgią,

– zapaleniem kaletki,

– zachorowaniem na zespół cieśni nadgarstka lub łokieć tenisisty.

[related-post]

Siarka na włosy, skórę i paznokcie

Siarka organiczna na włosy, skórę i paznokcie jest stosowana w celu wzmocnienia i odbudowy zniszczonych komórek. Ściany komórek stają się bardzie elastyczne, dzięki czemu włosy i paznokcie stają się silniejsze i mniej łamliwe. Skóra jest mniej narażona na rozstępy, a połączenie MSM z witaminą C umożliwia usunięcie pajączków bez potrzeby laserowego zamykania naczynek. MSM w proszku może również złagodzić trądzik, usunąć blizny oraz inne problemy skórne.

Siarka organiczna na przyswajanie witamin

Dzięki stosowaniu MSM, zwiększa się przyswajalność witamin i minerałów w organizmie. Proszek można stosować w celu polepszenia wchłaniania witamin z grupy B, witaminy C, A, D i E, a także koenzymu Q10, selenu, magnezu i wielu aminokwasów. MSM jest skuteczne zarówno w przypadku podnoszenia przyswajalności związków z pożywienia, jak i w czasie stosowania suplementacji.  

 

 

Metylosulfonylometan a choroby neurologiczne

Stosowanie proszku MSM pomaga oczyścić organizm z metali ciężkich i innych niebezpiecznych dla zdrowia substancji. Wiele toksyn gromadzi się w komórkach nerwowych, a dzięki ich usunięciu z organizmu znikają liczne zaburzenia neurologiczne. Dodatkowo siarka należy do przeciwutleniaczy, które przechodzą łatwo przez barierę krew-mózg i zapobiegają degeneracjom spowodowanym przez wolne rodniki. Zwiększa się elastyczność i przepuszczalność błon komórkowych, co sprawia, że rozpoczyna się wydalanie związków odpadowych.

MSM proszek – stosowanie (dawkowanie)

Siarka organiczna w proszku powinna być stosowana po wcześniejszym rozpuszczeniu w wodzie. Zaleca się zażywanie 15 gramów MSM na dobę w 3 jednakowych dawkach przez okres jednego miesiąca. Po tym okresie można stosować od 3 do 5 g siarki na dobę przez maksymalnie 3 miesiące, a w celu podtrzymywania efektów kuracji – 1 g MSM dziennie, tak długo, jak się tego potrzebuje. Roztwór MSM należy wypić na pół godziny przed posiłkiem, a następnie popić go kolejną szklanką wody.

Przeciwskazania w stosowaniu siarki

Siarka organiczna wykazuje naturalne właściwości rozrzedzające krew, dlatego nie powinno się jej stosować w czasie przyjmowania aspiryny lub warfaryny. U niektórych osób mogą pojawić się niewielkie problemy z trawieniem lub lekkie rozwolnienie – jest to objaw przyjmowania zbyt wysokich dawek MSM i wskazanie do ich obniżenia. Rzadko pojawia się wyprysk alergiczny, spowodowany przyśpieszeniem tempa detoksykacji organizmu.

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.