Naczynia z otrąb pszennych nadzieją na wyeliminowanie plastiku

Jak ograniczyć zużycie plastiku w naszym codziennym życiu? I czym są naczynia z otrąb pszennych? Odpowiedzi na te pytania oraz cennych wskazówek dotyczących ograniczenia tworzyw sztucznych w naszym otoczeniu szukaj w dalszej części tekstu.

Wakacje to wyjątkowy czas, podczas którego spędzamy wiele godzin na świeżym powietrzu. Jedną z uwielbianych przez Polaków formą spędzania wolnego czasu jest grillowanie. Niestety smaczne kiełbaski niosą ze sobą więcej konsekwencji niż podwyższenie poziomu złego cholesterolu we krwi. Plastikowe sztućce oraz naczynia wykorzystywane przez nas na szeroką skalę stają się przyczyną zanieczyszczenia środowiska. Na szczęście istnieje prosty sposób na to, jak temu zapobiec!

Dlaczego warto wyeliminować plastik z naszego życia?

Ziemia tonie w śmieciach. Kto w to nie wierzy, niech rozejrzy się dookoła. Na każdym kroku możemy spotkać plastikowe reklamówki, opakowania po słodyczach oraz butelki po wodzie. Chociaż zostało nam go niewiele, mamy jeszcze czas na to, aby uratować naszą planetę i przyszłe pokolenia przed strasznymi konsekwencjami związanymi z zanieczyszczeniem środowiska. Pierwszym krokiem, w celu dokonania wielkich zmian, jest ograniczenie plastiku w naszym codziennym życiu. Dlatego też, już teraz zastanów się, jak możesz zmienić świat, zaczynając od własnego podwórka.

Naczynia z otrąb pszennych – co warto o nich wiedzieć?

Jednorazowe naczynia z otrąb pszennych stanowią idealną, a przede wszystkim ekologiczną alternatywę dla tradycyjnych naczyń jednorazowego użytku. Choć produkowane są stosunkowo od niedawna, już zdążyły podbić świat. Wykonywane z naturalnych otrąb pszennych talerze, sztućce i akcesoria grillowe rozkładają się w zaledwie 30 dni, nie wykazując przy tym żadnej szkody dla otaczającego nas środowiska. Również proces ich produkcji ma na uwadze przyszłość naszego świata. Dlatego też, producenci nie wykorzystują podczas ich wytwarzania żadnych trujących związków chemicznych, ani sztucznych surowców. Dodatkową zaletą niniejszych naczyń jest ich prosty i unikalny design, który z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom stylu eko.

Co jeszcze możesz zrobić, aby być bardziej EKO?

Dbanie o przyszłość naszego środowiska wbrew pozorom wcale nie jest takie trudne. Wystarczy, że zaczniesz od realizacji kilku z poniższych kroków.

Po pierwsze: SEGREGUJ ŚMIECI – wystarczy, że chociaż plastikowe opakowania i butelki będą wyrzucane w odpowiednim do tego miejscu;

Po drugie: UŻYWAJ TOREB WIELORAZOWEGO UŻYTKU – na zakupy zabieraj ze sobą materiałowe torby. Dzięki temu nie tylko przyczynisz się do ochrony środowiska, ale również zaoszczędzisz sporą sumę pieniędzy podczas dokonywania zakupów;

Po trzecie: OGRANICZ PLASTIK – wyeliminuj z łazienki plastikowe szczoteczki i patyczki do uszu i zastąp je tymi wykonanym z naturalnych materiałów (np. z bambusa). Staraj się również nie kupować warzyw zapakowanych w plastikowe tacki lub kubeczki;

Po czwarte: NIE WYRZUCAJ, NAPRAWIAJ! – jeśli kupiłeś drogi sprzęt elektroniczny i po jakimś czasie nastąpiła awaria, nie wyrzucaj go, a staraj się zrobić wszystko, aby znów zaczął działać tak jak kiedyś;

Po piąte: NADAWAJ ZUŻYTYM PRZEDMIOTOM NOWE ŻYCIE – stare garnki lub zużyte płyty możesz bez przeszkód wykorzystać jako dekorację wnętrza. Wystarczy do tego odrobina wyobraźni i ekologicznej farby.

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.