Naturalne środki czystości – pięć razy TAK!

Ilu produktów do sprzątania używasz w swoim mieszkaniu? Tabletki do zmywarki, sól i nabłyszczacz, płyn do mycia naczyń, proszek i płyn do prania, osobne środki do mycia kuchenki, łazienki, blatów, podłóg, luster, drewna, toalety i do śladów kamienia… To pewnie wciąż nie wszystko. Każdy z tych produktów zawiera składniki, które następnie wdychasz, których dotykasz lub nawet zjadasz.


Dlatego chcemy przedstawić ci:
dlaczego ekosprzątanie jest ważne i zdrowe
– jak sprzątać ekologicznie
jak sprzątać taniej
– podstawowe produkty eko do sprzątania
– czemu detergenty nam szkodzą

Zminimalizowanie ilości sklepowych produktów do sprzątania jest naprawdę dobrym pomysłem, zarówno dla ciebie, jak i dla środowiska. Dlaczego? Choćby z tych pięciu powodów:


1. Mniej plastiku.


Naturalne środki czystości możesz zrobić w domu i trzymać w słoiku po ogórkach. Albo w szklanej butelce z atomizerem, lub ponownie użytej plastikowej, której dzięki temu nie wyrzucisz. Ekologiczne produkty dostępne w specjalnych sklepach są zazwyczaj pakowane w możliwie najbardziej przyjazny dla środowiska sposób. Czy więc kupujesz eko środki, czy robisz je sam – produkujesz mniej plastikowych śmieci.


2. Zdrowie.


Im mniej żrących, ostrych składników w naszym otoczeniu, tym lepiej. Jeśli zdarzyło ci się kiedyś niechcący wziąć głębszy wdech przy pryskaniu kuchenki sprayem do czyszczenia, wiesz, o czym mowa! Niedokładnie spłukana wanna z resztkami mleczka do czyszczenia… Nieumyślne oparcie gołych rąk o niedawno czyszczony detergentem stół… Wreszcie zapach i posmak kapsułek do zmywania na umytych naczyniach. Wszystko to przestaje być problemem, gdy ze sklepowej chemii przejdziesz na łagodne, ale skuteczne, naturalne środki czystości. Szczególną różnicę odczują osoby z astmą lub alergią skórną.

 

3. Oszczędzasz wodę.

Stosując naturalne produkty, nie musisz włączać dodatkowego płukania lub wielokrotnie spłukiwać mytej powierzchni. Te środki łatwo się spłukują, a ewentualne resztki nie są szkodliwe dla skóry.

 

4. Wydajesz mniej pieniędzy.


Ekologiczne produkty do sprzątania nie są droższe od innych, a domowe kosztują dosłownie grosze.Twój portfel będzie ci wdzięczny! Za zaoszczędzone pieniądze kup sobie coś pysznego i zdrowego 🙂


5. Skuteczność.


Być może obawiasz się, że naturalne sprzątanie nie jest skuteczne lub wymaga za dużo czasu. Jeśli spróbujesz, przekonasz się, że ocet, wrzątek i soda w zasadzie załatwiają każdy brud! Wiedziały to nasze mamy i babcie, a teraz czas na nas, żeby wrócić do ich doświadczeń. 

 

Doskonałe przepisy na naturalne sprzątanie znajdziesz w internecie. Jest ich mnóstwo, niektóre wymagają zamówienia składników z eko sklepu, a do innych wystarczy ci lokalny spożywczak, słoik i łyżka. Co więcej, możesz dodawać do nich olejki zapachowe według własnych preferencji, zatem twój dom będzie pachniał czymkolwiek tylko sobie wymarzysz. Znajdź najlepsze przepisy dla siebie i wypróbuj na spokojnie, po jednym lub dwa. Gwarantujemy, że za miesiąc zdziwisz się na widok półki z detergentami w markecie!

 

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.