Olej z glistnika jaskółcze ziele 25

Olejek z glistnika jaskółcze ziele działa korzystnie na skórę dotkniętą takimi problemami jak: trądzik pospolity, czyraczność, egzema drobnoustrojów, łojotok.

W medycynie ludowej od dawna stosowany jest pomocniczo w leczeniu różnych patologii skórnych takich jak: blaszki łuszczycowe, alergiczne zapalenia skóry, czy modzele. Jest także polecany w przypadku zapaleń skórnych – łagodzi uporczywe uczucie swędzenia. Olej z glistnika jest również stosowany w stomatologii, działa łagodząco i poleca się go w stanach zapalenia przyzębia, dziąseł i jamy ustnej. Zjawiskiem naturalnym jest ostry zapach preparatu. Należy chronić przed dostaniem się go do oczu i na błony śluzowe.

Stosowanie:

Nanosić plastikową pałeczką lub zapałką (powierzchnia czubka pałeczki powinna być mniejsza od wielkości obszaru dotkniętego schorzeniem skórnym. Jeżeli powierzchnia brodawczaka lub brodawki jest znacznie większa należy owinąć koniec plastikowej pałeczki watą.

Czas trwania zabiegu:

  • na twarzy i szyi: 7–10 min
  • na ciele: 10–12 min

Dodatkowo nawilżać pałeczkę po wyschnięciu.

BRODAWCZAKI I SUCHE MODZELE:

Przykładać dwa razy dziennie przez 2–10 dni. Podczas trwania zabiegu możliwe jest wydzielanie się posoki.

BRODAWKI:

Przykładać jeden raz dziennie przez 2–3 dni. Przed każdym zabiegiem rozgrzewać je gorącą parą wodną i delikatnie usuwać zrogowaciałą skórę.

Nie zaleca się stosowania produktu w czasie ciąży i karmienia piersią. Przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w ciemnym niedostępnym dla dzieci miejscu.

Udostępnij:

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *