Olej kokosowy- naturalny sposób na przeziębienie

W okresie zimowo-wiosennym jesteśmy szczególnie narażeni na przeziębienie i grypę. Warto w tym czasie zdrowo się odżywiać i sięgać po suplementy diety, które wzmacniają organizm i chronią go przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Jednym z takich produktów jest olej kokosowy, który ma właściwości bakteriobójcze i może skutecznie ochronić przed chorobą. Dodatkowo olej kokosowy wpływa pozytywnie na proces przemiany materii i pomaga schudnąć.

Olej kokosowy jest otrzymywany w wyniku tłoczenia i rozgrzewania miąższu owoców palmy kokosowej. Posiada naturalną, białą barwę, a w temperaturze powyżej 25°C przypomina ścięty tłuszcz.

z2

Olej kokosowy w kuchni
Olej kokosowy, jako środek spożywczy jest stosowany do smarowania pieczywa. Z uwagi na stałą postać nadaje się do smarowania pieczywa i smażenia. W wysokich temperaturach olej kokosowy, w odróżnieniu do oleju rzepakowego nie pali się i nie jełczeje.
Olej kokosowy nie zawiera utleniaczy, dzięki czemu jest o wiele zdrowszy od popularnych olejów stosowanych w kuchni.

z2

Olej kokosowy- dla odchudzających się i przeziębionych
Bardzo trudno znaleźć naturalny olej kokosowy, tłoczony na zimno i posiadający kokosowy zapach. Jeśli już uda się znaleźć taki produkt, to jest on drogi. Wysoką cenę rekompensują jednak właściwości lecznicze oleju.
A jakie są największe zalety oleju kokosowego?
•  Pobudza przemianę materii i wspomaga proces odchudzania.
• Ma silne właściwości bakteriobójcze i wirusobójcze. Niszczy bakterie, odpowiedzialne za rozwój przeziębienia i przyczyniające się do powstania nowotworów układu pokarmowego.
• W odróżnieniu od antybiotyków nie atakuje całej flory bakteryjnej organizmu, a tylko szkodliwe wirusy i bakterie.
• Zawiera kwas kaprylowy, który wzmacnia odporność organizmu.
• Ma właściwości antybakteryjne i antygrzybicze.
• Udowodniono, że działa na powierzchni skóry: zwalcza infekcje, wysypki i drobne skaleczenia, łagodzi świąd i ból po ukoszeniach owadów.

z2

W medycynie naturalnej używa się oleju kokosowego do leczenia takich dolegliwości, jak: bóle zębów, zapalenia, owrzodzenia skóry, opryszczki, łysienia, siniaki, kaszel, gorączka i osłabienie organizmu. Olej kokosowy zawiera naturalne antyoksydanty, które zwalczają wodne rodniki i spowalniają procesy starzenia się. Warto po niego sięgać nie tylko w okresie zimowym i wiosennym, kiedy chcemy uniknąć przeziębienia i wzmocnić organizm, ale włączyć go na stałe do swojej diety.

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.