Olej kokosowy- twój pomocnik w zdrowym odżywianiu i odchudzaniu!

Olej kokosowy jest otrzymywany w wyniku tłoczenia i rozgrzewania miąższu owoców palmy kokosowej. Posiada naturalną, białą barwę, a, w temperaturze powyżej 25°C przypomina ścięty tłuszcz. Nie każdy wie, że jest nie tylko zdrowy, ale ma też właściwości odchudzające…

Olej kokosowy- do smarowania i smażenia…
Olej kokosowy, jako środek spożywczy, jest stosowany m.in. do smarowania pieczywa. Z uwagi na stała postać, nadaje się do smarowania pieczywa, zamiast masła, lub margaryny i do smażenia. W wysokich temperaturach, w odróżnieniu do oleju rzepakowego, nie pali się i nie jełczeje.
Olej kokosowy nie zawiera utleniaczy, dzięki czemu jest o wiele zdrowszy od popularnych olejów, stosowanych w kuchni.

kokosowy-zywnosc-male

Olej kokosowy- dla odchudzających się i… przeziębionych
Bardzo trudno znaleźć naturalny olej kokosowy, tłoczony na zimno i posiadający kokosowy zapach. Jeśli już uda się znaleźć taki produkt, to jest on drogi. Wysoką cenę rekompensują, jednak, właściwości lecznicze oleju. Przede wszystkim pobudza on przemianę materii i wspomaga proces odchudzania. Ma też silne właściwości bakteriobójcze i wirusobójcze- niszczy bakterie, odpowiedzialne za rozwój przeziębienia i przyczyniające się do powstania nowotworów układu pokarmowego.
Olej kokosowy, w odróżnieniu od antybiotyków, nie atakuje całej flory bakteryjnej organizmu, ale tylko szkodliwe wirusy i bakterie.
Olej kokosowy zawiera kwas kaprylowy, dzięki któremu ma właściwości wzmacniające odporność organizmu, a także właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne.
Udowodniono, że olej kokosowy działa też na powierzchni skóry: zwalcza infekcje, wysypki i drobne skaleczenia, łagodzi świąd i ból, po ukoszeniach owadów.

kokosowy-zywnosc-male123

A zdrowy olej kokosowy, idealny dla osób, które walczą z nadprogramowymi kilogramami znajdziecie w sklepie ze zdrową żywnością:

cdz-logo

W medycynie naturalnej używa się oleju kokosowego do leczenia takich dolegliwości, jak: bóle zębów, zapalenia, owrzodzenia skóry, opryszczki, łysienia, siniaki, kaszel, gorączka i osłabienie organizmu. Olej kokosowy zawiera naturalne antyoksydanty, które zwalczają wodne rodniki i spowalniają procesy starzenia się. Jeśli dołożymy do tego właściwości pobudzające przemianę materii, można śmiało powiedzieć, że olej kokosowy to prawdziwy skarb wśród zdrowych, naturalnych olejów, jakich dostarcza nam natura.

Udostępnij:

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *