Olej kokosowy- twój pomocnik w zdrowym odżywianiu i odchudzaniu!

Olej kokosowy jest otrzymywany w wyniku tłoczenia i rozgrzewania miąższu owoców palmy kokosowej. Posiada naturalną, białą barwę, a, w temperaturze powyżej 25°C przypomina ścięty tłuszcz. Nie każdy wie, że jest nie tylko zdrowy, ale ma też właściwości odchudzające…

Olej kokosowy- do smarowania i smażenia…
Olej kokosowy, jako środek spożywczy, jest stosowany m.in. do smarowania pieczywa. Z uwagi na stała postać, nadaje się do smarowania pieczywa, zamiast masła, lub margaryny i do smażenia. W wysokich temperaturach, w odróżnieniu do oleju rzepakowego, nie pali się i nie jełczeje.
Olej kokosowy nie zawiera utleniaczy, dzięki czemu jest o wiele zdrowszy od popularnych olejów, stosowanych w kuchni.

kokosowy-zywnosc-male

Olej kokosowy- dla odchudzających się i… przeziębionych
Bardzo trudno znaleźć naturalny olej kokosowy, tłoczony na zimno i posiadający kokosowy zapach. Jeśli już uda się znaleźć taki produkt, to jest on drogi. Wysoką cenę rekompensują, jednak, właściwości lecznicze oleju. Przede wszystkim pobudza on przemianę materii i wspomaga proces odchudzania. Ma też silne właściwości bakteriobójcze i wirusobójcze- niszczy bakterie, odpowiedzialne za rozwój przeziębienia i przyczyniające się do powstania nowotworów układu pokarmowego.
Olej kokosowy, w odróżnieniu od antybiotyków, nie atakuje całej flory bakteryjnej organizmu, ale tylko szkodliwe wirusy i bakterie.
Olej kokosowy zawiera kwas kaprylowy, dzięki któremu ma właściwości wzmacniające odporność organizmu, a także właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne.
Udowodniono, że olej kokosowy działa też na powierzchni skóry: zwalcza infekcje, wysypki i drobne skaleczenia, łagodzi świąd i ból, po ukoszeniach owadów.

kokosowy-zywnosc-male123

A zdrowy olej kokosowy, idealny dla osób, które walczą z nadprogramowymi kilogramami znajdziecie w sklepie ze zdrową żywnością:

cdz-logo

W medycynie naturalnej używa się oleju kokosowego do leczenia takich dolegliwości, jak: bóle zębów, zapalenia, owrzodzenia skóry, opryszczki, łysienia, siniaki, kaszel, gorączka i osłabienie organizmu. Olej kokosowy zawiera naturalne antyoksydanty, które zwalczają wodne rodniki i spowalniają procesy starzenia się. Jeśli dołożymy do tego właściwości pobudzające przemianę materii, można śmiało powiedzieć, że olej kokosowy to prawdziwy skarb wśród zdrowych, naturalnych olejów, jakich dostarcza nam natura.

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.