Olej z nasion wiesiołka – sprawdź nowość!

Olej z nasion wiesiołka znalazł zastosowanie głównie w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym. Sekret jego działania tkwi w obecności niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, których produkcja nie jest możliwa w ludzkim organizmie. Ponadto wiesiołek to skarbnica witaminy E, o działaniu antyoksydacyjnym, zwanej „witaminą młodości”.

Olej z wiesiołka – drogocenny skład

Nienasycone kwasy tłuszczowe są bardzo istotne dla prawidłowej pracy organizmu. W większości jest to kwas linolowy, który ma szereg cennych właściwości m.in. poprawia kondycję i wygląd skóry.

Inny ważny składnik oleju z wiesiołka – kwas gamma-linolenowy należy do grupy kwasów omega-6, które są potrzebne do prawidłowego rozwoju organizmu kobiety. Jego zadaniem jest usprawnienie pracy układu rozrodczego oraz pobudzanie do wzrostu komórek włosów oraz skóry.

Oprócz tego w składzie oleju z wiesiołka znajduje się także kwas oleinowy, palmitynowy i stearynowy.

Witamina E, jako antyoksydant wspiera organizm w walce z wolnymi rodnikami, których działanie widoczne jest w postępujących procesach starzenia się skóry.

Fitosterole są istotnym składnikiem dla osób znajdujących się w grupie ryzyka zachorowania na miażdżycę, ponieważ wykazują właściwości blokujące wchłanianie złego cholesterolu.

Olej z wiesiołka często jest też składnikiem bazowym suplementów regenerujących tkankę łączną i chrzęstną, polecanych osobom starszym.

 

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.