Olej żywokostny z gojnikiem

LUDOWE ZASTOSOWANIE ŻYWOKOSTU I GOJNIKA

Olej żywokostowy to obowiązkowy składnik domowej apteczki. Naturalny i ceniony od wieków, zwłaszcza w medycynie naturalnej. Etymologia jego nazwy wskazuje nam jakoby surowiec ten miał „żywić kości” i rzeczywiście od starożytności wierzono, że żywokost jest rośliną wspomagającą odbudowę tkanki kostnej.
Właściwości łagodzące objawy bolących stawów i stłuczeń, a także zmian skórnych wymagających regeneracji, wynikają prawdopodobnie z wysokiej zawartości allantoiny. Składnik ten przyspiesza regenerację skóry i działa przeciwzapalnie. Dodatkowo specyficzne kleje roślinne łagodzą ból, a garbniki posiadają właściwości antyseptyczne.
Gojnik to również bardzo wartościowy składnik roślinny, wykorzystywany niegdyś w celach regeneracyjnych i do gojenia ran. W antycznej Grecji przyrządzano na jego bazie specjalne napary dla żołnierzy.

WŁAŚCIWOŚCI OLEJU ŻYWOKOSTNEGO Z GOJNIKIEM

Olej żywokostowy z gojnikiem przeznaczony jest do użytku zewnętrznego. Jest surowcem kosmetycznym przeznaczonym do pielęgnacji skóry, zwłaszcza ze zmianami takimi jak:
• odmrożenia
• oparzenia
• trudno gojące się rany
• blizny

Kosmetyk szybko się wchłania, nie pozostawia uczucia śliskiej i nieprzyjemnej skóry.

Udostępnij:

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *