Owoce noni- lek na wszystkie dolegliwości?

Noni to wiecznie zielone drzewo, które osiąga wysokość do 7 metrów. Jest bardzo odporne na choroby i długowieczne.

Drzewa noni rosną dziko, często w trudnych warunkach w regionach Afryki, w Chinach, na Wyspach Karaibskich i w Malezji. Są w stanie przetrwać długie okresy suszy i, co ciekawe rodzą owoce o każdej porze roku.

olej1

Owoce drzewa Noni mają żółtawy kolor i charakteryzują się gorzkim, nieprzyjemnym smakiem i zapachem. Mimo braku walorów smakowych i zapachowych posiadają dużą ilość witamin. Można je jeść, kiedy są niedojrzałe. Dojrzałe nabierają gorzkiego, nieprzyjemnego smaku i aromatu, ale to właśnie wówczas mają największą ilość składników witalnych.

Odkrycie niezwykłych właściwości owoców Noni

Ok. 2 tys. lat temu poszukiwacze nowych lądów udali się na poszukiwania nowych miejsc na ziemi. Wzięli ze sobą ubrania i jedzenie, a wśród tego m.in. owoce, Noni, które już wówczas znane były ze swoich niezwykłych właściwości. Nasi przodkowie wiedzieli, że odżywiają one organizm, dodają sił i chronią przed chorobami.
Żeglarze, szukający nowych lądów w czasie swojej podróży trafili na wiele wysp, znajdujących się na Pacyfiku. Naukowcy przypuszczają, że dotarli do Wysp Solomona, Marshalla i Tahiti. Tam na żyznych glebach wulkanicznych zasadzili ziarna drzewa Noni, które zaczęły się szybko rozwijać.
W latach 60. XX wieku naukowiec Oskar Levand udowodnił pozytywne działanie owoców Noni w walce z wieloma pasożytami. Wykazał też, że zawierają one enzymy, prokseroninę i bioenergię słońca.
Dziś wiemy już, że owoce Noni skutecznie wspierają leczenie takich chorób jak cukrzyca, alergia, astma, nadciśnienie, autyzm, nowotwór, guzy, zapalenie narządów i torbiele.

Z owoców noni produkuje się sok. Możecie go kupić w dobrych sklepach ze zdrową żywnością (sklep tutaj).

olej1

8 niezwykłych właściwości owoców noni

1. Owoce Noni usuwają toksyny z organizmu i regulują jego działanie. W tym celu stosuje się kilkumiesięczną kurację na bazie owoców noni, trwającą od 3 do 6 miesięcy.
2. Odżywiają komórki i wpływają pozytywnie na ich metabolizm
3. Mają właściwości łagodzące ból i wzmacniające układ immunologiczny
4. Długotrwale oczyszczają organizm i usuwają z niego niebezpieczne substancje
5. Wspierają pracę serca, nerek, wątroby i jelit
6. Regulują ciśnienie
7. Poprawiają kondycję skóry
8. Łagodzą niepokoje, zdenerwowanie i wspierają rozwój pozytywnych wzorców myślowych. Usuwają „blokady psychiczne”, które są powodem negatywnych emocji i niepokoju.

Szerokie zastosowanie owoców noni sprawia, że niektórzy uważają je za niezwykłe, a wręcz magiczne owoce, leczące wszystkie dolegliwości. W ostatnim czasie wiele mówi się o właściwościach przeciwnowotworowych owoców noni. Obecnie są to, jednak informacje niepotwierdzone, a badania trwają. Czy czeka nas przełom w leczeniu nowotworów i szansa dla wielu chorych? Czy owoce noni są antidotum na wszelkie zło tego świata? Czy są lekiem na raka, którego od wielu lat bezskutecznie szukamy?

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.