Przeszczep włosów na brodę? Tak możesz uzupełnić ubytki w zaroście

Jak zagęścić brodę?

Zwykle zaczynamy od domowych sposobów. Jednak warto powiedzieć wprost, że nie zadziałają. Wygląd zarostu, jakość, gęstość i położenie owłosienia wynika z genów. Brak predyspozycji do posiadania bujnego zarostu będzie widoczny po innych członkach rodziny. Dziadkowie, ojcowie, a nawet wujkowie mogą mieć te same problemy. W takiej sytuacji żaden domowy środek nie zadziała. Jednak odpowiednia pielęgnacja cery i już posiadanego zarostu z pewnością sprawią, że skóra będzie zdrowsza. A to już jest pierwszym stopniem do odniesienia sukcesu.

Rozwiązaniem, które pozwoli nam się cieszyć efektem, jest po prostu przeszczep włosów na brodę. Taki zabieg oferowany jest między innymi w Medmix.pl. Dzięki takiemu profesjonalnemu zabiegowi z powodzeniem można oszukać naturę. Obszerny zarost może być więc marzeniem realnym do osiągnięcia.

Przeszczep brody? Kto może się na niego zdecydować?

O przeszczepie włosów słyszał już każdy, ale o przeszczepie włosków w zaroście wie mniejszość. A tymczasem jest to najlepsza opcja dla mężczyzn, którzy z natury mają luki w owłosieniu czy też po prostu gęstość ich zarostu ich nie satysfakcjonuje. Do przeszczepu włosów w miejsce zarostu wykorzystuje się tę samą metodę, co do przeszczepu włosów na głowę.

Taki zabieg przeprowadzany jest w Medmix.pl, gdzie po konsultacji wybierana jest najlepsza metoda. Dzięki przeszczepowi włosów można uzupełnić widoczne luki w owłosieniu, zagęścić linię włosków na linii żuchwy, a nawet pokryć całą brodę nowym owłosieniem.

Najpowszechniejsze jest wypełnienie ubytków w zaroście. Niestety czasami tworzą się centymetrowe, a nawet większe luki, w których nie wystarają włoski. Dzięki przeszczepieniu małej ilości włosów można je wyrównać i sprawić, że cały zarost będzie wyglądał bardziej estetycznie.

Zdarza się też, że w różnych miejscach na twarzy, włosy mają inną gęstość i bardziej estetycznie wyglądałoby, gdyby włoski wyglądały wszędzie tak samo. Również efekt symetrycznego porostu włosów, można uzyskać, wykorzystując przeszczep włosów.

Najbardziej uciążliwe może być, jednak gdy włosy nie rosną na większej połaci twarzy. Może to być broda czy policzek. Tutaj również możliwe jest wykorzystanie przeszczepu włosów, aby uzupełnić niedobory. Aby uzyskać dobry efekt, trzeba się jednak poddać kilku sesjom zabiegowym. Możliwe jest też zaproponowanie innej terapii przez specjalistę, jak terapia hormonalna, która ma pobudzić wzrost zarostu w naturalny sposób.

Na czym polega przeszczep włosów na brodę?

Do samego zabiegu transplantacji włosów na brodę wykorzystywane są włosy pacjenta. Z tyłu głowy pobierane są najsilniejsze włoski i to one służą do uzupełnienia zarostu. Możliwe jest też pobranie włosów z dolnej części zarostu, jeśli w tym miejscu znajduje się wystarczająca ilość włosków.

Sam zabieg wygląda podobnie do transplantacji włosów na głowie. Z wybranego przez specjalistę miejsca pobierane są silne mieszki włosowe, a po chwili implantuje się je w miejscu biorczym. Zabieg wykonywany jest metodą FUE. Po przeszczepie można oczekiwać, że włosy utrzymają się w zaroście na stałe. Wystarczy odpowiednia pielęgnacja skóry i włosów, aby cieszyć się z bujnej brody.

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.