Schudnąć skutecznie, pod okiem dietetyka…

Dla wielu osób zrzucenie zbędnych kilogramów, bez niechlubnego efektu jo-jo, to prawdziwe wyzwanie. A czasem wręcz coś niemożliwego do osiągnięcia. Dlaczego? Bo wiele osób nie wie jak schudnąć w bezpieczny i zdrowy sposób. Dlatego warto zasięgnąć opinii specjalisty…

g9

Dietetyk, czyli specjalista od żywienia pomoże ustalić dietę i rozwiać wszelkie wątpliwości na temat jedzenia. Aby kuracja odchudzająca była skuteczna, powinna zostać dobrana do indywidualnych predyspozycji organizmu, czyli wieku, stanu zdrowia, stylu życia i wykonywanego zawodu. Dlaczego? Ponieważ zapotrzebowanie kaloryczne jest inne dla każdego. Dlatego też dieta jest w dużej mierze sprawą indywidualną.

Jakie porady dietetyczne warto wziąć pod uwagę podczas odchudzania? Decydując się na utratę wagi, należy zachować zdrowy rozsądek i nie popaść w przesadę. Kilogramy można zrzucić szybko, dzięki restrykcyjnej diecie i jeszcze szybciej przybrać na wadze po powrocie do dawnych nawyków żywieniowych.

Aby więc odchudzanie miało sens i było trwałe, warto skorzystać z pomocy dietetyka, który nie tylko dopasuje odpowiedni plan żywieniowy, ale przede wszystkim nauczy nas prawidłowych zasad odżywiania. Wskazówki eksperta są również istotne po zakończeniu kuracji, kiedy niezbędne jest utrzymanie efektów diety i uniknięcie tzw. jo-jo.

Współpraca z dietetykiem firmy cosdlazdrowia.pl Dzisiaj, gdy otyłość stała się powszechną chorobą, a odchudzanie stanowi jej leczenie, sami często nie radzimy sobie w walce z tą przypadłością. Dlatego warto skontaktować się ze specjalistą. Dobry specjalista od żywienia przygotuje dla ciebie szereg wskazówek dotyczących, zdrowego odżywiania. Pomoże dopasować Ci prawidłowe nawyki żywieniowe do aktywności fizycznej, stanu zdrowia i trybu dnia. W poradach dietetycznych znajdziesz informacje jak zdrowo się odżywiać i jakich produktów unikać. Znajdziesz tu odpowiedź na każde nurtujące Cię pytanie dotyczące twojej diety. Korzystając z porad eksperta na pewno uzyskasz satysfakcjonujące odpowiedzi na często trudne, wstydliwe dolegliwości. Jest on otwarty na twoje problemy.

Z dietetykiem skontaktować się można pod adresem: info@cosdlazdrowia.pl, lub tutaj.

cdz-logo

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.