Schudnij 1 kilogram – w zaledwie 1 dzień!

Zastanawiasz się, czy stracenie 1 kilograma na wadze w jeden dzień jest w ogóle możliwe?

Dieta ziemniaczana – spróbuj a przekonasz się sam. Proponujemy zastosowanie jednodniowej diety ziemniaczanej. Długotrwałe kuracje są żmudne, wyczerpujące i trudne, natomiast dieta trwająca jeden dzień może być nie tylko dobrym sposobem na utratę kilogramów ale i środkiem, który prowadzi do oczyszczenia organizmu.

dieta-ziemniaczanaa dieta logo

Osoba, która nie wyobraża sobie swojej diety bez ziemniaków może spać spokojnie, ziemniaki wbrew powszechnej opinii nie tuczą. Oczywiście są kaloryczne i tuczące, ale tylko w przypadku, gdy łączymy je z tłustymi mięsami. Taką dietę możesz stosować 1-2 dni w tygodniu. Jednak nie wskazane jest nadużywanie jej stosowania.

W 100g ziemniaków znajduje się:

  • 2g białka
  • 6 mg wapnia
  • 16g węglowodanów
  • dodatkowo są bogate w witaminę C i witaminy z grupy B oraz żelazo.

Na czym polega jednodniowa dieta ziemniaczana?

WERSJA I: Podczas stosowania kuracji powinniśmy spożywać do 1000 kalorii w ciągu jednego dnia, a w tym 1 kilogram pieczony lub ugotowanych ziemniaków (bez soli i tłuszczu, ewentualnie z dodatkiem oleju kokosowego), które dostarczą naszemu organizmowi 750 kcal. Pozostałe 250 kalorii będą stanowiły dodatki, takie jak kefir, jogurt naturalny czy mleko. Dzięki dodatkom mlecznym lub o niskiej zawartości tłuszczu, organizm łatwiej przyswoi białko roślinne zawartej w ziemniakach.

WERSJA II: Kolejnym, a bardziej restrykcyjnym typem “jednodniówki ziemniaczanej” jest spożywanie tylko i wyłącznie ziemniaków w tym dniu. W tym przypadku, zezwala się na zjedzenie wyłączenie 1 kilograma ziemniaków upieczonych bądź ugotowanych bez soli i tłuszczu i dodatkowo możemy wypić ½ szklanki kefiru lub mleka przez cały dzień.

Czym różnią się odmiany diety ziemniaczanej diety?

Wersja I jest mniej restrykcyjna, natomiast w wersji II doskonale oczyszcza przewód pokarmowy. Możemy stracić nawet do 2 kilogramów w ciągu jednego dnia, zależy to jedynie od ilości wody, jaka nagromadziła się w naszym organizmie, a to wszystko ze względu na wysoką zawartość potasu w ziemniakach, który to pomaga pozbyć się nadmiaru wody.

WAŻNE: Obydwa warianty kuracji mogą być stosowane 1 dzień, ewentualnie 2 dni, ale nie można ich stosować dłużej i zbyt często, ponieważ stanowią niebezpieczeństwo niedoboru białka i tłuszczu w organizmie.

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.