Siarczan magnezu

Siarczan magnezu przypomina wyglądem chlorek sodu, znany powszechnie, jako sól kuchenna. W smaku jest bardziej gorzki i ma neutralne dla skóry pH. Jest powszechnie wykorzystywany jako surowiec kosmetyczny. Siarczan magnezu – sól Epsom, inaczej sól angielska, zwana też solą gorzką lub epsońską, Epsomit, Epsom salt.

Zastosowanie siarczanu magnezu

ZEWNĘTRZNE

  • Kąpiel relaksacyjna: 1–2 szklanki siarczanu magnezu wsypać do gorącej wody w wannie. Magnez działa odprężająco i uspokajająco. Kąpiel pomoże uzupełnić niedobory magnezu w organizmie. Siarka wpływa kojąco na skórę, wysusza wypryski, działa przeciwzapalnie, przeciwłupieżowo, przeciwłojotokowo i antybakteryjnie.
  • Moczenie stóp: w naczyniu rozpuścić 1–2 szklanki siarczanu magnezu w ciepłej wodzie. Moczyć stopy ok. 30 min 1–2 razy dziennie.
  • Środek na ukąszenia: 2 łyżki siarczanu magnezu rozpuścić w szklance ciepłej wody. Zwilżoną gazę przykładać na podrażnione ukąszeniem miejsca.
  • Środek na bóle stawów: 2 szklanki soli Epsom rozpuścić w wodzie na kąpiel. Moczyć się w celu złagodzenia obrzęków, bólów, stłuczeń i skręceń stawów.

 

Udostępnij:

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.