Skakanie na skakance

Świadomość potrzeby aktywności fizycznej mocno wzrasta wśród społeczeństwa. Decydujemy się na fitness, zumbę, biegi, nordic walking, rower, siłownię. Świetnie. To bardzo dobra droga.
Zapominamy jednak czasem o najprostszych ćwiczeniach, które możemy wykonać rano przed pracą, w środku dnia przed ugotowaniem obiadu czy po popołudniowej drzemce. Wszystko zależy od Waszego rytmu dnia i czasu, którym dysponujecie.
Pajacyki, przysiady, wyrzuty nóg czy skakanie na skakance to świetna alternatywa aktywności fizycznej dla wszystkich zabieganych, lub mam, które przebywają na urlopie macierzyńskim i nie bardzo mają  jak wyrwać się z domu na trening. Skakanie na skakance usprawnia nasz oddech, oddychamy głębiej, więc nasz organizm otrzymuje więcej tlenu. Dotleniamy się. Spalamy tkankę tłuszczową, poprawia się nasz nastrój, wydzielają się hormony szczęścia, unikamy tym samym depresji. To oczywiście nie wszystkie korzyści tej popularnej dziecięcej zabawy, która odnosi sukcesy podczas treningów siłowych. Kup skakankę, zacznij skakać i wzmocnij swoje kości i stawy.

skakanie na skakance, skakanka, wzmocnienie stawów

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych porad z zakresu dietetyki, bądź na bieżąco z portalem kacikzdrowia.pl i zapisz się na newsletter.